Restauracja - klienci zakażeni koronawirusem
Pixabay.com tama66
Monika Majko - 24 Maja 2020

Dopiero poluzowali obostrzenia. 50 klientów restauracji w kwarantannie, co najmniej 7 zakażonych

Restauracja została ponownie otwarta po złagodzeniu restrykcji dotyczących pandemii koronawirusa. W sobotę media przekazały informację, że 50 klientów lokalu zostało skierowanych na przymusową kwarantannę po tym, jak u 7 osób potwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2.

Restauracja powróciła do działalności po zniesieniu zakazu przyjmowania klientów przez lokale gastronomiczne z powodu pandemii koronawirusa. W sobotę przekazano informację o 50 osobach, które przebywały w restauracji, skierowanych na przymusową kwarantannę po wykryciu 7 przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2 wśród gości lokalu.

Restauracja została otwarta po złagodzeniu restrykcji

Niepokojące wiadomości napłynęły od naszych zachodnich sąsiadów. Około 50 osób, które skorzystały z usług jednej z restauracji w niemieckim mieście Leer w Dolnej Saksonii, zostało skierowanych na przymusową, 14-dniową kwarantannę po tym, jak u 7 gości lokalu potwierdzono zakażenie koronawirusem.

– Nie chodzi o pojedyncze przypadki, tylko o wybuch epidemii, w którym jest jednocześnie kilka zarażonych osób i wiele osób kontaktowych – przekazał lokalny urząd zdrowia.

Pytanie na śniadanie awanturaAwantura w ”Pytaniu na śniadanie”. Gość zaczął krzyczeć, widzowie przecierali oczy ze zdumieniaCzytaj dalej

W związku z zaobserwowanym spowolnieniem rozwoju pandemii w Niemczech, rząd kraju wprowadził na początku maja szereg zmian w restrykcjach, które do tej pory obowiązywały z powodu zagrożenia koronawirusem. Do pracy przywrócono m.in. lokale gastronomiczne. W całym kraju obowiązują jednak wciąż surowe przepisy dotyczące bezpieczeństwa i higieny.

50 klientów restauracji zostało skierowanych na kwarantannę. Potwierdzono przypadki zakażenia wirusem SARS-CoV-2

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Adopcja dziecka natalia grace barnettMyśleli, że adoptują 6-letnią sierotę. Nie wiedzieli jak wielki błąd popełnili, prawda okazała się porażającaCzytaj dalej

Nowe ognisko zakażeń w Niemczech potwierdzono również we Frankfurcie, gdzie około 40 wiernych zakaziło się koronawirusem podczas nabożeństwa w kościele. To bardzo niepokojące informacje, szczególnie w kontekście ostatnich działań polskiego rządu, który również zdecydował się na etapowe "odmrażanie" gospodarki, a co za tym idzie, na stopniowe łagodzenie wcześniej wprowadzonych restrykcji.

– To ognisko zakażeń wyraźnie pokazuje nam, że epidemia koronawirusa jeszcze nie minęła, wirus może rozprzestrzenić się w dowolnym momencie – można przeczytać w w komunikacie wydanym przez starostę Leer, Matthiasa Groote.

Dzisiaj grzeje:

1. Rząd zniesie bardzo uciążliwy zakaz w trzech fazach. Pierwsza rusza już 1 czerwca, jest powód do radości
2. Awantura w ”Pytaniu na śniadanie”. Na żywo doszło do poważnego starcia, gość zaczął krzyczeć

Specjaliści przestrzegają przed korzystaniem z oferty gastronomicznej w stacjonarnych lokalach. Andreas Podbielski, dyrektor Instytutu Mikrobiologii Medycznej, Wirusologii i Higieny w Klinice Uniwersyteckiej w Rostocku, wskazuje, że klienci restauracji powinni dla własnego bezpieczeństwa przebywać na zewnątrz, jeśli istnieje taka możliwość. Wirus przenosi się głównie w powietrzu, dlatego przebywanie w zamkniętych pomieszczeniach wiąże się ze szczególnym ryzykiem zakażenia. Nawet regularne wietrzenie wnętrza lokalu nie daje gwarancji bezpieczeństwa.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nietrzeźwy kierowca potrącił dzieci na chodniku. Próbował uciec z miejsca zdarzenia, chłopcy trafili do szpitala
  2. Dawid Kubacki zdradził swoją tajemnicę. Wyznał, jak trenował w domu i żartuje na temat małżeństwa
  3. Włożył kij do bagna. Sekundy później zaniemówił, niewiarygodne nagranie
  4. Wiadomość spadła jak grom z jasnego nieba. Uczestnicy "Ślubu od pierwszego wejrzenia" płakali przez 15 minut
  5. Matka wyrzuciła przez okno 11-miesięczne dziecko. Dramatyczne sceny w południowej Polsce
  6. Nigdy nie zapominaj wrzucić plasterka cytryny do gotujących się jajek. Raz zastosujesz trik i już nigdy z niego nie zrezygnujesz, bo działa wspaniale

PRL seksbomby metamorfozaSeksbomby PRL, każdy się za nimi oglądał. Zobacz jak zmieniały się największe gwiazdy polskiego kinaCzytaj dalej

źródło: Onet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News