Restauracja- ograniczenie zostało
Orlova Maria/Unsplash
Aneta Wasilewska - 18 Maja 2020

Odblokowano restauracje i kawiarnie, ale zostawiono denerwujące ograniczenie. Kelnerzy łapią się za głowy

Restauracja, bar, kawiarnia - te lokale są już ponownie dostępne dla klientów. Od dzisiaj Polacy znowu mogą wyjść i zjeść na mieście, czy napić się kawy poza domem. Poluzowanie obostrzeń powoduje radość, ale okazuje się, że pozostawiono jedno denerwujące ograniczenie. Kelnerzy, którzy wrócili dziś do pracy, łapią się za głowy.

Restauracja, tak jak salon fryzjerski, była miejscem, do którego Polacy bardzo chcieli wrócić. Ostatnie miesiące obostrzeń sprawiły, że wiele osób zatęskniło za posiłkiem zjedzonym poza domem. Dzięki wejściu w trzecią fazę odmrażania gospodarki już od dziś możemy udać się do restauracji, kawiarni, czy podciąć włosy u fryzjera.

zdjęcieMąż przypadkiem znalazł zdjęcie żony sprzed 18 lat. Zobaczył jeden szczegół, który totalnie go zmroziłCzytaj dalej

Restauracja ponownie otwarta. Nowe zasady obowiązują od dziś

Od 18 maja ponownie zostały otwarte miejsca takie jak restauracje czy kawiarnie. Oczywiście ze względu na pandemię koronawirusa cały sektor gastronomiczny działa zgodnie z wyznaczonym reżimem sanitarnym. Każdy właściciel przed otworzeniem swojego lokalu musi spełnić określone zasady bezpieczeństwa.

Przede wszystkim klienci restauracji, kawiarni i barów mają mieć zapewniony płyn do dezynfekcji, który postawiony jest przed lokalem. Każda osoba, która wejdzie do środka, jest zobligowana do skorzystania z niego. Klienci mogą skorzystać ze stolików w środku, jeżeli będą znajdowały się w odległości minimum 2 metrów od siebie. Taka sama odległość musi być zachowana, jeżeli przed lokalem ustawi się kolejka chętnych do wejścia.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

KobietaPo badaniu lekarz powiedział ciężarnej 2 słowa o bliźniakach. Kobieta całkowicie się załamałaCzytaj dalej

Restauracja z denerwującym ograniczeniem. Kelnerzy załamują ręce

Jednak w rozporządzeniu dotyczących otwarcia lokali gastronomicznych znalazł się jeszcze jeden zapis. Mianowicie przy stoliku mogą zasiadać tylko osoby z tej samej rodziny lub te, które pozostają we wspólnym gospodarstwie domowym. W każdym innym przypadku klienci powinni siedzieć przy osobnych stolikach. Kelnerzy załamują ręce, nie wiedząc, jak mieliby sprawdzić, czy klienci, którzy pojawią się w lokalu spełniają te wymogi.

Dzisiaj grzeje:

1. Tragiczna śmierć aktora "Na Wspólnej". Porażające informacje przekazał jego przyjaciel

2. Nie żyje aktor znany m.in. z „M jak Miłość”. Zmarł w wyniku ciężkiej choroby

Co więcej, osoby, które pojawiają się w lokalu, siedzące przy jednym stoliku, mają zachować pomiędzy sobą odległość 1,5 metra. Ponowne otwarcie restauracji, barów i kawiarni z pewnością przyciągnie klientów. Istnieje jednak obawa, że będą tam chcieli się teraz spotkać ci, którzy przez ostatnie miesiące nie mieli okazji się zobaczyć.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Dotychczasowe metody zawiodły. Chile wprowadza "całkowitą kwarantannę"
  2. Anna Lewandowska pochwaliła się wózeczkiem małej Laury. Luksus, o którym marzy każda mama w Polsce (FOTO)
  3. Kasia Kowalska nie wytrzymała krytyki. Pokazała zdjęcie, które odbiera mowę
  4. Na podobną wiadomość czekaliśmy. Właśnie zatwierdzono lek na koronawirusa
  5. Megan Fox przerywa milczenie. Mówi o małżeństwie. Zaskakująca decyzja
  6. Większość ludzi nie zna niesamowitej prawdy o czereśniach. Już czekacie aż pojawią się na drzewach?

NagranieNatrafili na opuszczoną chatę pośrodku pustkowia, weszli do środka i przeszły ich ciarki. Widok, którego nie zapomną do końca życiaCzytaj dalej

źródło: pomysłodawcypl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News