Repolonizacja mediów przyspiesza. “Znajdziemy sposób na odbieranie gazet”

Repolonizacja mediów przyspiesza. “Znajdziemy sposób na odbieranie gazet” Źródło: źródło: fasthorse.com, flirkcr.com

Władza pełną parą pracuje nad repolonizacją mediów. PiS chce, by zwłaszcza gazety, które dotychczas zwane były "polskojęzycznymi", w rzeczywistości należały do Polski. Dużo do stracenia mają w tym wypadku zagraniczni właściciele polskich gazet, których czekać ma frontowy atak.

Posłanka PiS, Barbara Bubula, to jedna z osób, która pracuje nad projektem poselskim ustawy dotyczącej repolonizacji mediów. Jak podaje posłanka, prace nad nowym prawem są bardzo zaawansowane. Deputowanych ma cieszyć zwłaszcza fakt, że na projekt przychylnie patrzy władza PiS. Bubula nie chce jednak na razie wyjawiać szczegółów.

 - Trzeba zdać sobie sprawę, że jest to decyzja o charakterze strategicznym, tutaj nie ma na co czekać. Nie mogę jednak zdradzać szczegółów - oświadczyła Bubula.

Wiadomo jedynie, że o swoją przyszłość może obawiać się Grupa Polska Press, która jest właścicielem potężnej sieci gazet lokalnych. Wszystko dlatego, że posłowie prawdopodobnie skłonią się ku usuwaniu niektórych mediów z rynku, w wypadku kiedy dany właściciel ma zbyt duży w nim udział. Taki wariant oznacza to, że PiS będzie po prostu odbierał właścicielom gazety.

 - Rozważane są różne warianty, nie chcę i nie mogę o tym mówić bliżej. Ale podkreślam, że jeśli trzeba, znajdzie się sposób na rozbijanie monopolu zagranicznych grup medialnych, np. na odbieranie im gazet - komentuje Bubula.

Warto dodać, że w sprawie repolonizacji mediów, działa także Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jak oświadczyła Barbara Bubula, projekt posłów i rozwiązania resortu będą się ze sobą komponowały.

pt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News