Dekoncentracja mediów już pewna? Minister PiS przypadkiem się wygadał, projekty ustaw już gotowe

Dekoncentracja mediów już pewna? Minister PiS przypadkiem się wygadał, projekty ustaw już gotowe

Repolonizacja mediów jest priorytetem PiS w trakcie następnej kadencji? Partia rządząca będzie starała się dokończyć swój pomysł w trakcie potencjalnej, następnej kadencji. Tak właśnie wynika z zapowiedzi ministra, który potwierdził gotowość projektów w tym zakresie.

Repolonizacja mediów może być priorytetem rządów PiS w trakcie następnej kadencji. Jeden z ministrów zasiadających w rządzie Mateusza Morawieckiego, postanowił wyznać, że partia rządząca opracowała kontrowersyjne ustawy, mające na celu wykupienie części mediów z rąk zagranicznych posiadaczy. Czy partii Jarosława Kaczyńskiego uda się dopiąć projekty ustaw, których brzmienie może zakłócić neutralność portali działających w kraju? Ta wiadomość wywołała prawdziwe zamieszanie w naszym kraju. 

Repolonizacja mediów w następnej kadencji. Gliński potwierdza plotki

Osobą, która zdecydowała się na dekonspirację własnej partii, jest Piotr Gliński. Minister kultury wygadał, że istnieją konkretne projekty ustaw, których zrealizowanie oznaczałoby w praktyce repolonizację mediów. Polityk PiS przyznał jednak, że nie będzie to łatwy proces, ponieważ trzeba dokonać wszelkich ustaleń z przedstawicielami zagranicznymi wydawanych w Polsce tytułów i ustalić z nimi warunki przejęcia gazet, czy telewizji.

– Nie ukrywamy, że mamy przecież od dawna przygotowane pewne projekty, ale one czekają na swój polityczny czas. Ten jeszcze nie nadszedł. (...) Ta dekoncentracja jest związana także z własnością kapitałów w niektórych segmentach medialnych – powiedział minister kultury w wywiadzie.

Jego kontrowersyjne słowa wywołały potężną burzę w świcie polskiej polityki i odbiły się szerokim echem wśród obywateli. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Cały PiS murem za pomysłem repolonizacji

Mimo że ustawy repolonizacyjne są bardzo kontrowersyjne i dzielą społeczeństwo, to w obozie rządzącym od dawna panuje przekonanie, że wprowadzenie takich rozwiązań jest koniecznością. Szczególnym uznaniem projekt cieszy się ze strony Jarosława Gowina, który - mimo że nie odpowiada za treść dokumentów - wskazuje, że wprowadzenie repolonizacji powinno być jednym z priorytetów obozu władzy, pod warunkiem, iż zdobędzie reelekcję.

- W przypadku zwycięstwa Zjednoczonej Prawicy w jesiennych wyborach parlamentarnych jednym z zadań rządu w kolejnej kadencji będzie repolonizacja mediów. Szanujące się państwo i szanujący się naród nie może dopuszczać do tego, żeby większość mediów znajdowała się w cudzych rękach. I to jest pewne zadanie, które stoi przed naszym rządem, jeżeli będziemy nadal sprawować władzę w następnej kadencji - powiedział wiceminister w rządzie Mateusza Morawieckiego.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. NIE ŻYJE znana aktorka, miała 47 lat. Osierociła troje małych dzieci
  2. Żony Braci Golec to prawdziwe góralskie piękności. Nie uwierzycie, jak wyglądają ukochane słynnych braci
  3. Mąż przypadkiem nagrał żonę. Czegoś tak dziwnego nie widział świat, chodzi o opiekę nad dzieckiem
  4. 13-latka wpadła do pokoju rodziców krzycząc z bólu. Widok na jej szyi był przerażający, mama nie umiała jej pomóc
  5. Cudowniejszej wiadomości o Elżbiecie Jaworowicz dzisiaj nie przeczytacie. Wielka tajemnica ujawniona
  6. Ksiądz 5 minut po ślubie obrzydliwie upokorzył nowożeńców jak nikt nigdy. Panna młoda wybuchła płaczem

Źródło: Na Temat

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News