Rentgen ujawnił prawdę.
The New England Journal of Medicine
Jakub Kossakowski - 4 Maja 2020

Przez lata bolała ją klatka piersiowa. Lekarz zrobił jej rentgen, wynik wbił go w fotel

Kobieta od lat zmagała się z niezwykle dotkliwą przypadłością. Ból był już trudny do zniesienia, w związku z tym skonsultowała się ze specjalistą. Kiedy wykonał rentgen, nie mógł uwierzyć w to, co widzi. Ciężko było to przewidzieć - dolegliwość tej kobiety to niezwykle rzadki przypadek.

Nikt nie podejrzewał, że ból w klatce piersiowej będzie symptomem czegoś takiego. Wszystko stało się jasne kiedy lekarz wykonał rentgen. Oprócz bólu, kobieta uskarżała się na liczne zgagi i problemy z przełykaniem. Co jej dolegało?

Kasia Kowalska -córkaCórka Kasi Kowalskiej nie miała koronawirusa? Na jaw wyszła zdumiewająca prawda, menedżer się wygadałCzytaj dalej

Stan zdrowia kobiety wymagał interwencji

Nie raz rentgen ujawnił coś co skrywało się w ciele pacjenta. Niektórych z chorób nie da się zdiagnozować bez zerknięcia w głąb organizmu. Metoda chirurgiczna może przynieść negatywne rezultaty zdrowotne. W związku z tym rentgen idealnie sprawdza się w tego typu sytuacjach.

Podczas pandemii większość myśli przede wszystkim o chorobie, którą wywołuje koronawirus. Nie zmienia to jednak faktu, że ludzie wciąż cierpią na inne przypadłości. Niekiedy jedyną metodą pozwalającą na diagnozę jest rentgen. To właśnie dzięki niemu udało się ustalić co dolega 83-letniej kobiecie, która od lat odczuwała ból, problemy z przełykaniem i zgagi.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kobieta amputacja nógUżywała popularnego produktu do higieny tylko dla pań. Musieli jej amputować nogi, teraz ostrzega inne kobietyCzytaj dalej

Rentgen ujawnił zaskakującą prawdę

Zgodnie z doniesieniami fińskiego portalu Newsner powołującego się na The New England Journal of Medicine, 83-letnia kobieta miała już dość nasilających się objawów. Ponadto pacjentka zauważyła, że co roku chudła około 4 kg. W związku z tym zdecydowała się na wizytę u lekarza. Specjalista postanowił zrobić rentgen. To, co ujrzał wywołało niemałe zaskoczenie. Okazało się, że przełyk kobiety był zakręcony jak sprężyna.

Dzisiaj grzeje:

1. Od rana przeszukiwano rzekę i Nowogrodziec. Policja przekazała smutne informacje o Kacperku

2. Córka Kasi Kowalskiej nie miała koronawirusa. Nowe doniesienia wychodzą na jaw

Skręcenie przełyku to niezwykle rzadka przypadłość. Jest ona spowodowana jednoczesnym kurczeniem i deformowaniem przełyku. 83-letnia kobieta otrzymała zastrzyk z botoksu, dzięki temu ból przestał być tak dokuczliwy. Niemal wszystkie objawy zostały zminimalizowane, jednak pacjentka w dalszym ciągu ma problemy z przełykaniem.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zaskakujące słowa księdza do wiernych. "Ktoś próbował nam wdrukować, że w kościele się zakazimy. Czym?"
  2. Anna Lewandowska nie mogła dłużej milczeć. Przyznała się do choroby
  3. Oryginalny pomysł na kotlety mielone inaczej. Rzadko się spotyka tak dobre i delikatne, rodzina dostanie bzika na ich punkcie
  4. Przez lata bolała ją klatka piersiowa. Lekarz zrobił jej rentgen, wynik wbił go w fotel
  5. Znaleziono porzuconą zabawkę Kacperka? Dziecko bawiło się nią tuż przed zaginięciem
  6. Rewolucyjny przepis na gołąbki. Dużo szybszy od tradycyjnego, idealny dla zapracowanych

TataNiestety, tata znalazł synka martwego. Podano przyczynę niewiarygodną zgonu, mama się załamałaCzytaj dalej

Źródła: Newsner / The New England Journal of Medicine

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News