"Trzynastka" nie tylko dla emerytów. Pieniądze trafią do milionów Polaków

"Trzynastka" nie tylko dla emerytów. Pieniądze trafią do milionów Polaków Źródło: Wikipedia

Renta socjalna trafia obecnie do bardzo szerokiego grona świadczeniobiorców. Według zapowiedzi minister Elżbiety Rafalskiej grupa ta także będzie mogła liczyć na tzw. trzynastkę, którą ogłoszono już oficjalnie dla emerytów. Dla wielu ubogich Polaków są to dobre informacje. Inaczej reagują na nie oczywiście eksperci ds. gospodarczych.

Renta socjalna w najniższym wymiarze będzie wynosiła od 1 marca 2019 roku 1100 zł. Dotychczas pozostawała na poziomie 1029,80 zł, więc minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska jest ewidentnie niezwykle dumna z podwyższenia świadczenia, a zasługę przypisuje kierowanemu przez siebie resortowi.

- Przypomnę, że renta socjalna od 2015 r. do 1 marca 2019 r. wzrosła o blisko 360 zł, procentowo wzrosła o 39 proc. - powiedziała w czasie rozmowy z dziennikarzami polityk obozu władzy.

Renta socjalna wzrośnie, a PiS szykuje kolejny projekt

Co ciekawe, członkini rządu Mateusza Morawieckiego ujawniła także najnowszy plan Prawa i Sprawiedliwości, dotyczący świadczeniobiorców, potwierdzając obietnice złożone przez Beatę Szydło. Renciści będą bowiem mogli liczyć na podobny przywilej, co polscy emeryci.

- Dodatkowe, trzynaste świadczenie będzie dotyczyło także rencistów socjalnych, a są to osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności - ujawniła oficjalnie minister Rafalska.

Według planu rządu z ramienia Zjednoczonej Prawicy wszelkie prawne regulacje dotyczące tzw. trzynastki zostaną przyjęte do kwietnia 2019 roku. Prace będą prowadzone w pośpiechu, gdyż świadczenie ma być wypłacane już od maja.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Zaskakujące obietnice Jarosława Kaczyńskiego

Przypomnijmy, że w czasie niedawnej konwencji Prawa i Sprawiedliwości prezes partii Jarosław Kaczyński ogłosił wprowadzenie "trzynastki" dla polskich emerytów. Jest to obecnie jedna z najważniejszych obietnic obozu władzy. Spełnienie zapowiedzi będzie o tyle ważne, że może podbudować wiarygodność ugrupowania przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. Nie tak dawno została ona nadszarpnięta aferą taśmową, której głównym bohaterem okazał się właśnie Kaczyński.

Chociaż wielu rencistów cieszy się z zapowiedzi minister Elżbiety Rafalskiej, mniej entuzjastycznie reagują na nią liczni ekonomiści. Eksperci alarmują bowiem, że polski budżet może nie wytrzymać tak daleko posuniętej polityki socjalnej, jednak działacze Prawa i Sprawiedliwości zdają się nie zważać na ich ostrzeżenia. 

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Lider zespołu disco polo molestowany przez działaczy PO? Szokujące wyznanie gwiazdora
  2. Gdzie jest Paździoch z Kiepskich?! Aktor nagle zniknął
  3. Polski wokalista dorobił się milionów. Ma emeryturę taką jak zwykli Polacy
  4. Ile zarobi Joanna Kulig w Hollywood? Te kwoty przyprawią was o ZAWAŁ!
  5. Czym jeździ Beata Tyszkiewicz? To samochód godny damy!
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News