Wszystko w dzień wyborów prezydenckich. Wielka tragedia, nie żyje Renata Pajchel

Wszystko w dzień wyborów prezydenckich. Wielka tragedia, nie żyje Renata Pajchel Źródło: Pikio.pl

Renata Pajchel odeszła 12 lipca 2020 roku, to wielka strata dla całej branży filmowej w Polsce. Smutne wiadomości obiegły krajowe media, wybitna artystka ma na koncie wiele wspaniałych prac.

Renata Pajchel pracowała na planach ponad stu wybitnych polskich filmów. Współpracowała z reżyserami takimi jak Andrzej Wajda czy Agnieszka Holland. Wybitna artystka zmarła 12 lipca 2020 roku, smutne informacje obiegły krajowe media. To ogromna strata dla wszystkich fanów polskiego kina.

Renata Pajchel nie żyje, wybitna artystka odeszła 12 lipca 2020 roku

Renata Pajchel to jedna z najbardziej znanych polskich fotosistek, która przez wiele lat z ogromną pasja i zaangażowaniem dokumentowała pracę na planach wybitnych krajowych produkcji filmowych. Media obiegły smutne informacje o śmierci słynnej fotografki, odeszła 12 lipca 2020 roku, miała 77 lat.

Pajchel w 1962 roku skończyła wydział operatorski W PWSTiF w Łodzi, jednak nigdy nie stanęła samodzielnie za kamerą. Jej wielką pasją była fotografia, dlatego zajęła się dokumentacją pracy na planach filmowych. Jej kariera zaczęła się od filmu "Wszystko na sprzedaż" Andrzeja Wajdy, później regularnie pojawiała się w kolejnych filmach reżysera. Była nazywana osobistą fotosistką Andrzeja Wajdy, bo to właśnie na jego planach filmowych spędziła niemal 30 lat.

 - Lubił moje fotosy. Parę razy przeżyliśmy niebywałe rozmowy i historie. Natomiast ja walczyłam o to, żeby zdjęcia jego filmów były wyraziste i dynamiczne - wspominała współpracę z Andrzejem Wajdą sama Renata Pajchel.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Renata Pajchel była wybitna polską fotosistką, na koncie ma dokumentację fotograficzną ponad stu planów filmowych

Fotografowała również na planach do filmów m.in. Krzysztofa Zanussiego, Janusza Morgensterna, Agnieszki Holland, Janusza Majewskiego, Janusza Zaorskiego, Piotra Szulkina, Radosława Piwowarskiego, Waldemara Krzystka, Andrzeja Barańskiego oraz Juliusza Machulskiego.

Dzisiaj grzeje: 1. Pilny komunikat w sprawie wyników wyborów. Poznaliśmy niemalże ostateczne rozstrzygnięcie

2. Media obiegła smutna wiadomość. Nie żyje znana aktorka, przegrała walkę z rakiem

W 2019 roku ukazał się album z jej zdjęciami pt. "Fotosy: Renata Pajchel". Podczas Forum Kina Europejskiego Cinergia zaprezentowana została wystawa "Werki. Wajda. Renata Pajchel". Śmierć wybitnej fotosistki zasmuciła wielu fanów kina oraz osobistości z branży filmowej.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Strzelanina pod nocnym klubem. Nie żyje brat gwiazdy futbolu
  2. Przecież kupowaliśmy je codziennie w Biedronce i Lidlu, po prostu ręce opadają. Nie do pomyślenia, jak wiele towarów ostatnio wycofano z obrotu
  3. Wszyscy myśleli, że się przesłyszeli. Agata Duda naprawdę wypaliła na wieczorze wyborczym słowa, którymi zakpiła z wielu Polaków
  4. Wybory prezydenckie do powtórki? Sytuacja jest poważna, Wojciech Hermaliński zdradza szczegóły
  5. Zmieniły się wyniki wyborów. Tuż po godzinie 2:00 w nocy napłynęły rezultaty late poll
  6. Ogromna wpadka Agaty Dudy. Nagle wyrwała się do mikrofonu, interweniował prezydent

Źródło: Rzeczpospolita

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News