Renata Kretówna skradła serca Polaków
facebook.com renata.kretowna
Monika Majko - 4 Maja 2020

Marynia z "Nad Niemnem" skradła serca Polaków. Niewiarygodne, jak dziś wygląda

Renata Kretówna podbiła serca polskich widzów jako Marynia z "Nad Niemnem", ale to niejedyna wspaniała rola kobiety. Karierę aktorską porzuciła da muzyki, a do pięknej gwiazdy przez lata wzdychało wielu fanów. Po latach powróciła na plan filmowy, nie wszyscy wielbiciele od razu ją poznali.

Renata Kretówna nie planowała kariery aktorskiej, jednak coś ciągnęło ją na scenę. Postawiła wszystko na jedną kartę i jak wspomina, nigdy nie żałowała swojej decyzji. W pamięci polskich widzów zapisała się przede wszystkim jako Marynia z "Nad Niemnem". Niedawno powróciła na ekrany telewizorów, fani nie mogli uwierzyć w to, jak się zmieniła.

Renata Kretówna podbijała serca Polaków

Aktorka i wokalistka przyszła na świat w 1948 roku w Suwałkach. Nie planowała kariery scenicznej, podjęła studia polonistyczne na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Kiedy na kolejnym roku nie zdała jednego z egzaminów, postanowiła postawić wszystko na jedną kartę.

- Na trzecim roku oblałam jednak egzamin z pozytywizmu i wtedy stanowczo powiedziałam sobie - raz kozie śmierć! Niewiele się zastanawiając, spakowałam jedyną elegancką sukienkę, wsiadłam w pociąg do Krakowa i dostałam się do tamtejszej PWST. I nigdy nie żałowałam tego kroku - wyznała gwiazda w rozmowie z Arturem Krasickim.

Krzysztof Rutkowski i JackowskiJackowski i Rutkowski są zgodni ws. Kacperka. Niestety, nie ma powodów do radościCzytaj dalej

Mieszkanie w Krakowie zalicza do najbardziej udanych etapów w swoim życiu. Tam rozpoczęła zupełnie nowe życie, pełne pasji i wyzwań.

- To w Krakowie zagrałam najlepsze teatralne role i poznałam nieznany mi dotąd świat - nocne kluby, szalone imprezy i mnóstwo oryginałów. Ale nawet jak zabalowałam do rana, nigdy nie zawaliłam pracy. Mimo czerpania z życia pełnymi garściami zawsze byłam odpowiedzialna, sumienna. Do swoich obowiązków podchodziłam profesjonalnie - mówiła Renata Kretówna w rozmowie z magazynem "Życie na gorąco".

Renata Kretówna postanowiła spróbować swoich sił również poza granicami kraju

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

MięsoPołożyła kostkę lodu na grillowanym mięsie. Efekt powala, każdy chce poznać jej genialny sekretCzytaj dalej

W ciągu swojej kariery zagrała wiele ról teatralnych oraz filmowych. Widzowie mogli zobaczyć ją m.in. w "Nad Niemnem", "Blisko, coraz bliżej" czy "Wodzireju". Pod koniec lat 80. porzuciła aktorstwo dla muzyki i wyjechała na zachód w poszukiwaniu nowych możliwości zawodowych.

- Ze swoimi recitalami występowałam między innymi w Jugosławii, Szwecji, Szwajcarii, Francji i Hiszpanii, gdzie wykonywałam przeboje światowych gwiazd. Na dłużej zatrzymałam się we Włoszech - opowiadała gwiazda w "Życiu na gorąco".

Dzisiaj grzeje:

1. Policja przekazała fatalne informacje. Chłopiec nie żyje, zabił go własny ojciec

2. Niestety, nie żyje dziecko. Cała Polska miała nadzieję na inne zakończenie sprawy

W końcu wróciła do Polski, a od 2000 roku ponownie zaczęła pojawiać się w produkcjach filmowych m.in. w popularnych serialach "M jak miłość" oraz "Na Wspólnej". Widzowie byli zaskoczeni powrotem dawnej gwiazdy, a wielu z nich nie od razu rozpoznało kobietę. Aktorka nie zamierza się ograniczać i czerpie z życia pełnymi garściami.

- Niczego nie żałuję! Wczorajszego dnia nikt nam nie przywróci i jedyne, co można zrobić, to wyciągnąć ze swoich niepowodzeń odpowiednie wnioski. Moje liczne doświadczenia bardzo mi się przydały. Teraz jestem dojrzałą, świadomą swych pragnień kobietą, choć nie powiedziałam jeszcze ostatniego słowa. Wiem, że jeszcze wiele dobrego przede mną - wyznała gwiazda.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zaskakujące słowa księdza do wiernych. "Ktoś próbował nam wdrukować, że w kościele się zakazimy. Czym?"
  2. Anna Lewandowska nie mogła dłużej milczeć. Przyznała się do choroby
  3. Znaleziono porzuconą zabawkę Kacperka? Dziecko bawiło się nią tuż przed zaginięciem
  4. Córka Kasi Kowalskiej nie miała koronawirusa? Na jaw wyszła zdumiewająca prawda, menedżer się wygadał
  5. Syn Pawła Królikowskiego dopiero teraz miał siłę wyznać prawdę. Nie da się powstrzymać łez
  6. Jak ugotować czerninę? Do sieci trafiła hitowa receptura, zupa smakuje nadzwyczajnie

Kobieta amputacja nógUżywała popularnego produktu do higieny tylko dla pań. Musieli jej amputować nogi, teraz ostrzega inne kobietyCzytaj dalej

źródło: Interia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News