Renata Dancewicz po latach ujawniła prawdę o kultowej scenie z "Pułkownika Kwiatkowskiego". "Nie było jej w scenariuszu"

Renata Dancewicz po latach ujawniła prawdę o kultowej scenie z "Pułkownika Kwiatkowskiego". "Nie było jej w scenariuszu" Źródło: youtube.com/Kajtek Kowalski

Renata Dancewicz rozpoczęła karierę aktorską w klasie maturalnej. Doświadczenia nabywała w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu. Dużą popularność przyniosła jej rola Krysi w filmie "Pułkownik Kwiatkowski" w reżyserii Kazimierza Kutza. Każdy z nas pamięta kultową scenę z tego filmu.

Renata Dancewicz, znana dziś przede wszystkim z roli Weroniki Wilk w serialu "Na Wspólnej" zadebiutowała na scenie teatru w klasie maturalnej. Aktorka ma na koncie angaże w produkcjach takich jak "Samowolka", "Radio Romans", "Ekstradycja", "E=mc²" i "Niania". 

Prawdziwy rozgłos przyniosła jej jednak pierwsza rola filmowa. Odważna debiutantka zagrała bez ubrania. Zachwyciła nie tylko talentem, ale też pięknym ciałem. Za grę w "Pułkowniku Kwiatkowskim" otrzymała w 1995 roku nagrodę dla najlepszej aktorki drugoplanowej na XX Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Renata Dancewicz jako Krysia

Rola w komedii "Pułkownik Kwiatkowski" z 1995 roku przyniosła aktorce duży rozgłos. 26-letnia wówczas Renata Dancewicz zagrała w nietypowej scenie, która niewątpliwie zapadła w pamięć wszystkim miłośnikom polskiej kinematografii i przeszła do historii rodzimego kina.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

We wspomnianej scenie Andrzej, w którego rolę wciela się Marek Kondrat, płacze na widok biustu granej przez Renatę Dancewicz Krysi. Odważne ujęcie sprawiło, że biust aktorki został okrzyknięty najpiękniejszymi piersiami w Polsce. Okazuje się, że pamiętna scena mogła nie powstać.

- Tej sceny nie było w scenariuszu. Kazimierz Kutz ją wymyślił na poczekaniu. Jest krótka, ale wiele mówiąca, można powiedzieć, że to znak rozpoznawczy filmu - mówi Renata Dancewicz.

Dzisiaj grzeje: 1. Niewiarygodne, co zrobili z pomnikiem Jana Pawła II. Zdjęcia mówią same za siebie

2. W czerwcu wielkie zmiany w obostrzeniach? Właśnie ujawniono plany rządu
 

Dziś Renata Dancewicz ma 51 lat. Mimo upływu czasu nadal zachwyca urodą i fantastyczną figurą. Aktorka nie zaprzecza, że w przypadku ciekawej propozycji jest skłonna znów pokazać swoje wdzięki.

- Gdybym dostała fajny scenariusz z ciekawą rolą, to nie widzę najmniejszego problemu. Jednak dla samego rozbierania się nie zagrałabym nigdzie. Chyba jestem już na to za dorosła - twierdzi.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Agnieszka Chylińska poddała się operacji plastycznej? Ciekawe spostrzeżenia fanów
  2. Reprezentantka Polski wyznała, że jest lesbijką. Zawodniczka żali się na hejt i dyskryminację
  3. Mężczyzna pływał łodzią. Nagle zauważył niewyobrażalną scenę na brzegu, ale nie zdążył zawrócić
  4. Krystyna Janda nie wytrzymała. Upubliczniła treść tajnego pisma
  5. W samym środku puszczy leśnik zobaczył niesłychaną rzecz. Natychmiast sięgnął po telefon, wszystko nagrał
  6. Kiedyś obrastał płoty w ogrodach i ludzie za nim przepadali. Agrest dzisiaj jest niedoceniany, a szkoda bo ma niewyobrażalne właściwości


Źródło: Świat Seriali 
 

 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News