Remont mieszkania
pixabay.com/jarmoluk
Adrian Sobolewski - 17 Kwietnia 2019

Remont na wiosnę to dobry pomysł? Wielu Polaków właśnie się do niego bierze

Remont mieszkania - wiosna to idealny moment na wzięcie się za odświeżenie mieszkania. O czym w pierwszej kolejności powinniśmy pomyśleć i jakie pomysły na remont mają Polacy? Sprawdzamy jak zabrać się do remontu.

Remont mieszkania to jeden z planów, który przychodzi do głowy na wiosnę. Nie dość, że rozkwitająca przyroda wprawia nas w pracowity nastrój, to jeszcze w całym domu można zobaczyć szkody, jakie poczyniła zima i wielomiesięczne zamknięcie. Jak zabrać się do wiosennego remontu i o czym powinniśmy pomyśleć w pierwszej kolejności?

Dlaczego remont mieszkania najczęściej zaczynamy wiosną?

Wiosna to szczyt sezonu remontowo-budowlanego. Po zimie w naszych mieszkaniach gromadzą się niepotrzebne rzeczy, a wiosenne słońce odsłania zużyte elementy domu. Ponadto pogoda w końcu pozwala na przeprowadzenie prac remontowych, które musieliśmy odkładać przez zimową wilgoć i temperaturę. Na wiosnę bez problemu otworzymy okna aby farba szybciej schła, czy znajdziemy bezdeszczowy tydzień na naprawę przeciekającego dachu. Ponadto dzień jest w końcu dłuższy, dlatego możemy prowadzić prace przez więcej godzin w ciągu dnia.

Remont mieszkania - jak się do niego zabrać?

Co roku na wiosnę wielu z nas decyduje się na odnowienie naszego lokum. Jak powinniśmy przygotować się do takiego przedsięwzięcia? Najważniejszy jest plan działania - nie chcemy zostać zupełnie bez możliwości skorzystania z toalety przez 4 tygodnie! Ustalmy więc które pomieszczenia będziemy przerabiać oraz w jakiej kolejności powinniśmy prowadzić roboty. Należy pamiętać o podstawowych zasadach - nie powinniśmy na przykład kłaść nowej podłogi przed pomalowaniem ścian.

Remont łazienki, kuchni, balkonu, poddasza - co i jak?

Jakie prace remontowe najczęściej prowadzimy na wiosnę? Okazuje się, że w pierwszej kolejności najczęściej zabieramy się za odnowienie salonu. Jest to miejsce, gdzie spędzamy zazwyczaj najwięcej czasu po pracy, tam też przyjmujemy gości, chcemy więc, by był on zawsze w jak najlepszym stanie. Najpopularniejszą modyfikacją jest oczywiście malowanie ścian, ale często na wiosnę decydujemy się też na wymienienie okien.

Na drugim miejscu listy remontowej Polaków najczęściej pojawia się kuchnia. Jest to miejsce kluczowe dla każdego domu i pragniemy, aby było jak najczystsze i świeże. Tutaj również króluje odmalowywanie ścian, warto też pomyśleć o drobnych pracach konserwacyjnych - można sprawdzić stan rur doprowadzających wodę czy odnowić szafki kuchenne.

Remont łazienki także jest kluczowy dla domowych majsterkowiczów. Przy nim zawsze pojawiają się problemy logistyczne - trzeba przecież jakoś brać prysznic. Dlatego pamiętajmy o dobrym rozplanowaniu tych prac! Polacy najczęściej decydują się na odświeżenie ścian i podłogi w łazience - dużą popularnością cieszy się też dodanie ogrzewania podłogowego do tego pomieszczenia.

Remont dachu i poddasza jest często dość trudny do zorganizowania ale bardzo potrzebny - nie chcemy, aby coś kapało nam na głowy! W przygotowaniach do tej modyfikacji powinniśmy bardzo zwracać uwagę na pogodę - im lepszą aurę zapewnimy ekipie remontowej, tym szybciej naprawy się zakończą!

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Wiosenne porządki w ogrodzie. Od czego zacząć?
  2. Czy wymiana opon jest obowiązkowa? Kiedy to zrobić?
  3. Jakie kwiaty sadzić na wiosnę? Pierwsze prace w ogrodzie już się zaczynają
  4. Od kiedy sezon rowerowy 2019? Czas przygotowywać jednoślad!
  5. Gdzie na majówkę z dziećmi? Najlepsze miejsca w Polsce
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News