Katecheta oferował szóstki z religii za pieniądze. Żądał wpłat na Caritas

Katecheta oferował szóstki z religii za pieniądze. Żądał wpłat na Caritas Źródło: Pixabay.com/Free-Photos

Religia w szkole może wzbudzać niemałe kontrowersje. Metody wychowawcze, jakie zaserwował swoim podopiecznym w jednej z przemyskich podstawówek ksiądz-katecheta, przejdą do historii. Rodzice pociech i internauci nie mają wątpliwości - padają zarzuty kupczenia, a nawet wyłudzenia pieniędzy!

Religia w szkole w Przemyślu nie wywoływała wcześniej większych emocji. Sytuacja zmieniła się, gdy uczniowie podstawówki usłyszeli warunki starania się o najwyższą możliwą ocenę. Portal regionalny Supernowosci24.pl donosi, że ksiądz katecheta miał proponować uczniom "szóstki" pod jednym, nietypowym warunkiem. 

Religia w szkole. W Przemyślu katecheta obiecał celujące oceny za... zbiórkę na rzecz Caritas

Katecheta miał prosić uczniów, by ci zaangażowali się w zbiórkę pieniędzy na potrzebujących seniorów. Dzieci dostały puszki z logiem Caritasu i polecenie, by "w Wielkim Poście odmawiały sobie na przykład słodyczy, a pieniądze, które na nie przeznaczyłyby wrzucały do skarbonek". Zebrane fundusze mają być przeznaczone dla seniorów w ramach akcji "Dar Juniora dla Seniora". Za dwie pełne puszki doniesione opiekunowi mogły liczyć na ocenę celującą.

Gdy rodzice dowiedzieli się o takiej "akcji" powstało zamieszanie. Teraz dorośli są oburzeni warunkami, które postawił ksiądz.

- To ja uczę swoje dziecko, że na dobre oceny trzeba zapracować nauką, a ono w szkole dowiaduje się, że  oceny można kupić! – irytuje się mieszkaniec miasta, cytowany przez "Super Nowości".

Inny z rodziców zaznacza, że w domu się nie przelewa i dziecko musiałoby zbierać pieniądze na ulicy, by dostać "szóstkę".

- Nie mam złudzeń: bogatsi rodzice po prostu zapełnią swoim dzieciom te puszki swoimi pieniędzmi, żeby dostały celujące oceny! Jak się będą czuć takie dzieci, jak moja córeczka, z niezamożnych rodzin? – pyta jeden ze sfrustrowanych rodziców.

Również internauci nie pozostawiają na metodach dydaktycznych księdza suchej nitki. W sieci nietrudno znaleźć bardzo krytyczne głosy odnoszące się do pomysłu katechety.

- Czy człowiek taki może nauczać prawd wiary? Jeżeli ten artykuł jest prawdziwy to przełożeni księdza powinni odsunąć go od nauki religii - czytamy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Dwie "szóstki" dla prokuratora, który z urzędu powinien zająć się dobrodziejem - pisze ostro inny z komentujących.

- Według mnie jest to typowa próba wyłudzenia pieniędzy podpadająca pod kodeks karny - wtóruje kolejny internauta.

Do sprawy nie odniósł się jeszcze sam katecheta, ani jego przełożeni, co czyni sprawę rozwojową.

screen "Super Nowości"

  1. Znana dziennikarka TVP została zamordowana przez swoją córkę. Ciało poćwiartowała na tysiąc kawałków. Ta zbrodnia wstrząsnęła całą Polską
  2. Julia Wieniawa bez bielizny na pokazie mody! 20-latka wyglądała jak aktorka filmów dla dorosłych
  3. Najbliższy człowiek papieża skazany za pedofilię. Polski duchowny: to prześladowanie
  4. Justyna właśnie znowu odpaliła petardę w kierunku Piotra Żyły. Publicznie pierze brudy kolejny raz
  5. Życie "księżniczki" Marty Kaczyńskiej nagle zamieniło się w bajkę. Tak drogo nie jada niemal nikt
  6. Julia Wieniawa przerywa milczenie i mówi o kolejnej "strasznej" chorobie. Znowu grubo przesadziła?

źródło: Super Nowości

Następny artykuł