Katecheta oferował szóstki z religii za pieniądze. Żądał wpłat na Caritas

Katecheta oferował szóstki z religii za pieniądze. Żądał wpłat na Caritas Źródło: Pixabay.com/Free-Photos

Religia w szkole może wzbudzać niemałe kontrowersje. Metody wychowawcze, jakie zaserwował swoim podopiecznym w jednej z przemyskich podstawówek ksiądz-katecheta, przejdą do historii. Rodzice pociech i internauci nie mają wątpliwości - padają zarzuty kupczenia, a nawet wyłudzenia pieniędzy!

Religia w szkole w Przemyślu nie wywoływała wcześniej większych emocji. Sytuacja zmieniła się, gdy uczniowie podstawówki usłyszeli warunki starania się o najwyższą możliwą ocenę. Portal regionalny Supernowosci24.pl donosi, że ksiądz katecheta miał proponować uczniom "szóstki" pod jednym, nietypowym warunkiem. 

Religia w szkole. W Przemyślu katecheta obiecał celujące oceny za... zbiórkę na rzecz Caritas

Katecheta miał prosić uczniów, by ci zaangażowali się w zbiórkę pieniędzy na potrzebujących seniorów. Dzieci dostały puszki z logiem Caritasu i polecenie, by "w Wielkim Poście odmawiały sobie na przykład słodyczy, a pieniądze, które na nie przeznaczyłyby wrzucały do skarbonek". Zebrane fundusze mają być przeznaczone dla seniorów w ramach akcji "Dar Juniora dla Seniora". Za dwie pełne puszki doniesione opiekunowi mogły liczyć na ocenę celującą.

Gdy rodzice dowiedzieli się o takiej "akcji" powstało zamieszanie. Teraz dorośli są oburzeni warunkami, które postawił ksiądz.

- To ja uczę swoje dziecko, że na dobre oceny trzeba zapracować nauką, a ono w szkole dowiaduje się, że  oceny można kupić! – irytuje się mieszkaniec miasta, cytowany przez "Super Nowości".

Inny z rodziców zaznacza, że w domu się nie przelewa i dziecko musiałoby zbierać pieniądze na ulicy, by dostać "szóstkę".

- Nie mam złudzeń: bogatsi rodzice po prostu zapełnią swoim dzieciom te puszki swoimi pieniędzmi, żeby dostały celujące oceny! Jak się będą czuć takie dzieci, jak moja córeczka, z niezamożnych rodzin? – pyta jeden ze sfrustrowanych rodziców.

Również internauci nie pozostawiają na metodach dydaktycznych księdza suchej nitki. W sieci nietrudno znaleźć bardzo krytyczne głosy odnoszące się do pomysłu katechety.

- Czy człowiek taki może nauczać prawd wiary? Jeżeli ten artykuł jest prawdziwy to przełożeni księdza powinni odsunąć go od nauki religii - czytamy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Dwie "szóstki" dla prokuratora, który z urzędu powinien zająć się dobrodziejem - pisze ostro inny z komentujących.

- Według mnie jest to typowa próba wyłudzenia pieniędzy podpadająca pod kodeks karny - wtóruje kolejny internauta.

Do sprawy nie odniósł się jeszcze sam katecheta, ani jego przełożeni, co czyni sprawę rozwojową.

screen "Super Nowości"

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Znana dziennikarka TVP została zamordowana przez swoją córkę. Ciało poćwiartowała na tysiąc kawałków. Ta zbrodnia wstrząsnęła całą Polską
  2. Julia Wieniawa bez bielizny na pokazie mody! 20-latka wyglądała jak aktorka filmów dla dorosłych
  3. Najbliższy człowiek papieża skazany za pedofilię. Polski duchowny: to prześladowanie
  4. Justyna właśnie znowu odpaliła petardę w kierunku Piotra Żyły. Publicznie pierze brudy kolejny raz
  5. Życie "księżniczki" Marty Kaczyńskiej nagle zamieniło się w bajkę. Tak drogo nie jada niemal nikt
  6. Julia Wieniawa przerywa milczenie i mówi o kolejnej "strasznej" chorobie. Znowu grubo przesadziła?

źródło: Super Nowości

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News