Religia w szkole
pixabay.com kisistvan77
Monika Majko - 24 Listopada 2020

Rodzice wypisali swoje dzieci z religii. Zdenerwowany ksiądz natychmiast napisał do nich list, można się wściec

Religia powróciła do polskich szkół po 1989 roku, choć wiele osób uważa, że powinna być nauczana poza murami szkolnymi. Przedmiot ten jest nieobowiązkowy. Jednak po tym, jak rodzice wypisali dzieci z katechezy, oburzony ksiądz wysłał do nich szokujący list.

Religia w szkole to temat niezwykle kontrowersyjny. Po ostatnich skandalach w Kościele katolickim, rodzice coraz częściej decydują się wypisać z katechezy swoje dzieci. Oburzony tym faktem ksiądz wystosował do nich list pełen szokujących słów.

Religia w szkołach - rodzice wypisali dzieci z lekcji katechezy, ksiądz był wściekły

Kościół katolicki w Polsce zmaga się ostatnio z poważnym kryzysem. Niedawno Nuncjatura Apostolska w Polsce przekazała informacje o ukaraniu zmarłego kardynała Henryka Gulbinowicza w związku z oskarżeniami o pedofilię. Na jaw wyszły również skandale z udziałem kardynała Stanisława Dziwisza, osobistego sekretarza Jana Pawła II.

Pacjentka bez spodni i bielizny na podłodze w polskim szpitalu, przykry widok. Jest oświadczenie szpitalaPacjentka bez spodni i bielizny na podłodze w polskim szpitalu, przykry widok. Jest oświadczenie szpitalaCzytaj dalej

Kardynał Dziwisz miał brać udział m.in. w procederze tuszowania nadużyć seksualnych przez innych księży. Dodatkowo, Kościół objął stanowisko w sprawie społeczno-politycznego sporu, który toczy się w Polsce od października i poparł zaostrzenie prawa aborcyjnego, decyzja ta spotkała się z ogromnym sprzeciwem społeczeństwa.

W związku z tymi wydarzeniami, wielu rodziców dzieci uczęszczających do jednego ze szczecińskich liceów, podjęło decyzję o wypisaniu ich z lekcji religii. Oburzony tym faktem ksiądz postanowił napisać do nich list, którego treść została opublikowana w sieci przez radną miasta Edytę Łongiewską-Wijas.

- Wczoraj wieczorem, jako radna miasta Szczecin, zostałam powiadomiona o skandalicznym liście księdza katechety w jednym ze szczecińskich liceów. O jego treści powiadomiony został również jeden z radnych KO. Mam nadzieję, że nagłośnienie przez nas tej sprawy wpłynie na zmianę zachowań księży w szczecińskich szkołach - przekazała radna, publikując treść listu, wystosowanego rodziców przez szczecińskiego katechetę.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Ksiądz napisał list do rodziców, którzy zdecydowali o nieposyłaniu swoich dzieci na lekcje religii w szkole

Ksiądz wyraził swoje głębokie oburzenie faktem usuwania dzieci z lekcji religii. Katecheta ostrzegł, że zarówno oni, jak i on zostaną "rozliczeni przez Pana Boga z troskliwego ziarna wiary". Zasugerował również, że religia jest najważniejszym przedmiotem w szkole, tym samym stawiając ją przed nauką.

- Zawsze powtarzałem i powtarzam: Religia jest najważniejszym przedmiotem, ponieważ przygotowuje do życia wiecznego. Pozostałe przedmioty przygotowują zaś jedynie do życia doczesnego - napisał zdenerwowany ksiądz.

Dzisiaj grzeje:

  1. Księżna Kate i książę William przekazali smutną wiadomość. "Będziemy za nim bardzo tęsknić", pies nie żyje
  2. Urodziła dziecko z gwałtu, zwróciła się z prośbą do Kai Godek. Dostała skandaliczną odpowiedź
  3. Młodsza siostra powiedziała Julii, jaką dostała pracę domową z religii. Kobieta wpadła w szał

Katecheta dodał, że "jedynie religia pozwala na zdobywanie wiedzy i postaw niezbędnych do życia świątobliwego, dzięki któremu możemy trafić do Nieba". Szczeciński ksiądz uważa, że aby "pójść do nieba" nie wystarczy być, tylko dobrym człowiekiem, niemal równie ważne jest według niego uczestniczenie w lekcjach religii.

Słowa katechety oburzyły nie tylko rodziców, ale również internautów. Wiele osób uważa, że szkoła nie jest miejscem na nauczanie wiary i do tego celu powinny służyć świątynie. Podobnego zdania jest również szczecińska radna.

- Nie dziwię się, że rodzice nie chcą posyłać swoich dzieci na religię do autora listu. Po tym liście sądzę, że kolejni wahający zdecydują się na rezygnację - wyrokuje Edyta Łongiewska-Wijas. Cała treść listu znajduje się poniżej.

list

list

Fot. facebook.com/Edyta Łongiewska Wijas

Zobacz także w naszych serwisach:

  1. 59-letni Rosjanin miał problemy z oddychaniem. Gdy lekarze odkryli powód, oniemieli
  2. Suczka urodziła się jako mieszanka golden retrievera i jamnika. Najsłodsza rzecz, jaką dziś zobaczycie
  3. Matylda Damięcka przekazała najsmutniejszą wiadomość. Jego serce nie wytrzymało, kondolencje docierają z każdej strony
  4. Niezbędna pomoc, śmiertelna choroba postępuje. Andrzej Duda apeluje w imieniu rodziny mężczyzny
  5. 24-latka z Sosnowca zostawiła na ulicy 3-letniego synka, teraz się tłumaczy. Przerażające słowa, ręce opadają
  6. Gessler ma lepsze niż wszyscy sposoby na robienie naleśników. Skorzystasz z przepisu gwiazdy TVN?
  7. Środki dla rolników rozdzielono pospiesznie. Teraz okazuje się, że w USA pieniądze w dużej mierze trafiły do oszustów
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: o2/Facebook

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News