REKORDOWA liczba Polek rozważa wyjazd z kraju. Ten wynik przeraża

REKORDOWA liczba Polek rozważa wyjazd z kraju. Ten wynik przeraża Źródło:

Choć brzmi to wręcz surrealistycznie, to dwie trzecie Polek zamieszkujących nasz kraj poważnie rozważa opuszczenie ojczyzny w celach zarobkowych. Największy odsetek stanowią panie, które zajmują się pracą fizyczną. 

Raport "Polki o pracy za granicą" autorstwa Promedica24 wręcz przeraża. Wynika z niego, że 66 proc. polskich kobiet rozważa wyjazd z naszego kraju w celach zarobkowych. Tylko co trzecia Polka wyklucza możliwość opuszczenia kraju.

Najwięcej Polek, które rozważają wyjazd, to osoby przed 25. rokiem życia. Najmłodsze panie myślą raczej o wyjeździe tymczasowym. Z kolei kobiety z przedziału wiekowego 25-34 najczęściej rozważają opuszczenie ojczyzny na stałe.

Ten rekordowy wynik pokazuje, że Polska ma jeszcze przed sobą dużo pracy zanim stanie się atrakcyjnym miejscem do zarabiania oraz utrzymania rodziny dla zdecydowanej większości społeczeństwa. Perspektywa pracy w bogatych krajach coraz mocniej kusi polskie kobiety, co tylko potwierdzają niepokojące statystyki.

Najczęstszymi kierunkami, o których myślą Polki są Wielka Brytania oraz Niemcy. Na podium znajduje się również Norwegia. Na szczycie tabeli prac, którymi interesują się Polki są sprzątanie, opieka nad dziećmi oraz zbieranie owoców i warzyw (głównie prace sezonowe).

Najczęściej wskazywaną barierą są problemy z językami obcymi.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News