Rekord WOŚP to astronomiczna kwota. Uda się ją pobić w tym roku?

Rekord WOŚP to astronomiczna kwota. Uda się ją pobić w tym roku? Źródło: Fot. Flickr

Rekord WOŚP - czy zostanie pobity w tym roku? Wielkimi krokami zbliża się wielki finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To idealny czas, aby każdy z nas mógł pomóc innym w potrzebie. Cel jest naprawdę szczytny i warto wrzucić do puszki tak dużo, jak tylko możemy.

Rekord WOŚP - co roku organizatorzy chcą go pobić. Finał zawsze jest robiony z wielkim rozmachem, a tysiące ludzi w całej Polsce mobilizuje się, by uzbierać jak najwięcej pieniędzy w naprawdę ważnym celu. Czy w tym roku uda się Jurkowi Owsiakowi uzyskać nowy rekord?

Finał WOŚP 2019, 27 finał WOŚP

W tym roku Finał WOŚP 2019 odbędzie się 13 stycznia. Na Placu Defilad w Warszawie, jak co roku, odbędzie się wielki koncert, gdzie zagra wiele gwiazd. Od rana aż do północy, będzie trwała zbiórka, a na końcu dowiemy się, ile dotychczas zebrano i zobaczymy światełko do nieba. W tym roku nie będzie 4-minutowego pokazu fajerwerków, gdyż WOŚP i Owsiak chcą się wpisać w nową modę i zamiast tego zorganizują coś równie pięknego.

WOŚP 2019 - jaki cel?

Jak co roku najważniejszy jest cel, na jaki zbierają wolontariusze fundacji. Rok temu Orkiestra grała, aby "wyrównać szanse w leczeniu noworodków". Chodziło o to, by jak najwięcej szpitali posiadało specjalistyczny sprzęt oraz aby nie wozić dzieci do miejscowości oddalonej nawet o 50 czy 100 kilometrów. W tym roku WOŚP zbiera pieniądze pt. "Gramy dla dzieci małych i bez focha - na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych". Fundacja zakupi bardzo drogi i specjalistyczny sprzęt, który umożliwi leczenie najcięższych przypadków, dzięki czemu wzrośnie szansa przeżycia chorego dziecka.

WOŚP ile zebrali, ile zebrała WOŚP

Co roku WOŚP stara się pobić kolejne rekordy w zbieraniu pieniędzy. Od wielu lat można zauważyć stałą tendencję wzrostową, jeżeli chodzi o finalną sumę. Spory rozgłos przyniósł konflikt PiS i TVP z Jurkiem Owsiakiem i WOŚP. Od tamtej pory, ludzi, którzy wpłacają, jest o wiele więcej.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Trzy lata temu udało się ostatecznie zebrać 72 696 501,53 zł. Dwa lata temu rekord wyniósł o wiele więcej. Cała Polska była zaskoczona, że WOŚP zebrał aż 105 570 801,49 zł. Rok temu znowu pobito rekord i suma zebranych pieniędzy wyniosła 126 373 804,34 zł. To naprawdę bardzo wiele i za to można kupić wiele sprzętu medycznego.

Rekord WOŚP, rekord WOŚP 2019

Ostatni rekord WOŚP wynosi 126 373 804,34 zł. 13 stycznia odbędzie się finał 27 edycji Orkiestry i wtedy wstępnie się dowiemy, ile udało się zebrać do godziny 24. Na ostateczny wynik trzeba będzie jeszcze poczekać, ponieważ liczenie będzie trochę trwało, a i niektóre aukcje kończą się dopiero tydzień lub dwa po finale WOŚP.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Daniel Martyniuk opublikował wstydliwe dla żony zdjęcie! Cała Polska to zobaczy
  2. Oniemieliśmy. Media: Asystentka Glapińskiego wszystko zawdzięcza Martynie Wojciechowskiej
  3. To może skończyć się tragedią. Dramat córki Kingi Rusin
  4. Ile zarabia Katarzyna Dowbor? Zarobki wprawiają w osłupienie
  5. Ile dzieci ma Pola Raksa? Wielu się myliło w tej kwestii
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News