Polska polityka i media od kilku tygodni żyją tylko rekonstrukcją rządu. Okazuje się jednak, że rekonstrukcja, wstrzymana już wiele razy, przesunie się w czasie jeszcze bardziej. Właśnie wybuchła bowiem gigantyczna afera, która przyćmi wszystko inne.

Rekonstrukcja rządu spędza sen z powiek dziennikarzom i politykom. Dziennikarzom, bo od wielu tygodni stykają się ciągle ze sprzecznymi informacjami. Raz informowano, że pewne jest objęcie sterów rządu przez Jarosława Kaczyńskiego. Innym razem mówiono, że z całą pewnością miejsce Beaty Szydło zajmie Mateusz Morawiecki.

ZOBACZ TAKŻE: Nie będzie premierem! Paskudne informacje o zdrowiu Kaczyńskiego wyszły na jaw

Sytuacja z pewnością jest na rękę Jarosławowi Kaczyńskiemu. Nie pierwszy raz chętnie korzysta on z chaosu medialnego i w tym czasie przeprowadza kolejne zmiany, przygotowane wcześniej przez PiS. Wiele z nich spotkałoby się z niezwykle ostrym protestem, gdyby nie fakt, że media zajmują się zupełnie czym innym.

Rekonstrukcja nie daje spać

Informacja o planowanej zmianie składu rządu nie pozwala zasnąć także wielu politykom, szczególnie z obozu władzy. Jak informują media ani Beata Szydło, ani Mateusz Morawiecki nie mają pewności co do swojej przyszłości. Medialne spekulacje tylko pogłębiają ich niepokój i wzbudzają coraz większy strach.

ZOBACZ TAKŻE: To już pewne! Trzęsienie w rządzie, KONIEC Szydło, zastąpi ją…

Tymczasem Telewizja Polska zaczęła niemal otwarcie wspierać kandydaturę Mateusza Morawieckiego na stanowisko premiera. To może przywodzić na myśl, że w tej jednej kwestii decyzja już zapadła.

I wszystko na nic

Rekonstrukcja musi jednak zostać wstrzymana na kolejne dni. Nie wiadomo, kiedy wreszcie do niej dojdzie, bowiem Żandarmeria Wojskowa właśnie dokonała szokującego aresztowania.

Żandarmeria Wojskowa weszła w środę rano do mieszkania byłego szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego (SKW). Generał Piotr Pytel został zatrzymany. To początek gigantycznej afery, która rozsadzi polską politykę spychając rekonstrukcję na drugi plan.

ZOBACZ TAKŻE: Służby wchodzą do ministerstwa PiS! Będzie LIKWIDACJA całego resortu

Od 2016 roku na generale Pytlu ciążą zarzuty przekroczenia uprawnień. Miał on, będąc szefem SKW współpracować z rosyjską Federalną Służbą Bezpieczeństwa (FSB). Według prokuratorów funkcjonariusze FSB mieli dostęp do tajnych dokumentów polskich służb i czuli się w siedzibie SKW jak u siebie w domu.

Opozycja wskazuje, że powiązania Pytla mogą wreszcie doprowadzić do oskarżenia Antoniego Macierewicza, któremu zarzuca się podobne działania. W takiej sytuacji nie może być mowy o rekonstrukcji rządu.

W sprawie tej przesłuchiwany był także szef Rady Europejskiej Donald Tusk.

9 największych kompromitacji totalnej opozycji


9 największych kompromitacji rządu PiS

Zobacz również