Rekonstrukcja rządu już niebawem! Znamy dokładną datę

Rekonstrukcja rządu już niebawem! Znamy dokładną datę

Rekonstrukcja rządu Morawieckiego miała mieć miejsce dzisiaj, ale PiS postanowił przesunąć datę. Wystarczy odrobina cierpliwości, ponieważ nowy termin nie jest zbyt odległy. Zmiany mają być rewolucyjne.

Rekonstrukcja rządu jest nieunikniona po tym, jak odbyły się wybory do Europarlamentu i część dotychczasowych członków rządu opuściła sejmowe ławy na rzecz Brukseli. Początkowo ustalono, że decyzje zapadną dzisiaj. PiS stwierdził, że nie ma sensu zwlekać skoro i tak wszystko jest już dopięte na ostatni guzik. Z ekipy Mateusza Morawieckiego odeszło pięcioro ministrów, troje wiceministrów, m.in.: Beata Szydło, Elżbieta Rafalska czy Anna Zalewska. Wicemarszałek Senatu, Adam Bielan, stwierdził, że planowane są także migracje na stanowiskach kierowniczych.

Polityk uchylił rąbka tajemnicy, ujawniając, że dotychczasowa Minister Finansów, Teresa Czerwińska, stanie się prawdopodobnie ważnym urzędnikiem Narodowego Banku Polskiego. Krążą spekulacje, że minister edukacji zostanie zastąpiona przez Dariusza Piontkowskiego - zdaniem Adama Bielana to "wartościowy, bardzo merytoryczny poseł Komisji Edukacji Narodowej". Z kolei Beata Mazurek na swoje stanowisko rekomendowała Elżbietę Witek. Tak więc po części można już przypuszczać, kto zastąpi nieobecnych polityków. Obywatele czekają jednak na oficjalne potwierdzenie domysłów. 

Rekonstrukcja rządu odbędzie się później niż przypuszczano, powody nie są do końca jasne

Gdy wszyscy oczekiwali z niecierpliwością na ogłoszenie postanowień, PiS zaskoczył Polaków nagłą zmianą decyzji. Zaplanowane obrady zostały odroczone. Premier zapytany, czym ten stan rzeczy jest spowodowany, odrzekł, że zgodnie z prawem ma kilkanaście dni na przemyślenie sprawy. Odchodzący posłowie powinni złożyć rezygnacje ze stanowiska w przeciągu dwóch tygodni.

Jak udało się dowiedzieć mediom nowa data nie jest zbyt odległa - o zmianach w rządzie obywatele dowiedzą się 4 czerwca. To wynik rozmów prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego z premierem. Ustalona data może podkreślać historyczny wymiar wydarzenia. Tego dnia mija bowiem 30 lat od po części demokratycznych wyborów w 1989 r. Czujni dziennikarze wnet spostrzegli, że dokładnie tego dnia do kraju przylatuje Donald Tusk. Polityk ma wygłosić mowę upamiętniającą ważną rocznicę. Przypadek?

Media podejrzewają, że partia rządząca coś kombinuje

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Politycy PiS-u zaprzeczają jakoby mieli ukryte zamiary i twierdzą, że nie należy dopatrywać się spisków na siłę. Jest jednak wysoce prawdopodobne, że rekonstrukcja rządu w tym dniu ma odwrócić uwagę obywateli od działań Platformy Obywatelskiej. Zdaniem internautów opozycja chciała wykorzystać rocznicę, by zyskać poparcie przed kolejnymi wyborami. Próbuje także w ten sposób zażegnać porażkę, jaką były niepomyślne wybory do Parlamentu Europejskiego. PiS chce więc pokrzyżować konkurentom plany.

Obecnie odbywają się rozmowy na szczycie między Andrzejem Dudą i Mateuszem Morawickim. Od razu po jej zakończeniu rzecznik prasowy prezydenta ma wydać oficjalne oświadczenie. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Córka Barbary Brylskiej zginęła tragicznie. Aktorka do dziś ją opłakuje
  2. Okropna katastrofa lotnicza! Właśnie zginął kochany przez miliony muzyk
  3. Marta Kaczyńska jest w kolejnej ciąży?! Wielkie poruszenie po jej najnowszym zdjęciu (FOTO)
  4. Potężna burza wokół Anny Muchy. Fani pytają jej, jak po tym, co zrobiła, może wracać do męża i dziecka
  5. Koszmarna katastrofa lotnicza przy granicy z Polską. Nikt nie przeżył
  6. Dramatyczne słowa żony zabitego Adamowicza. Wyznała smutną prawdę i zamieściła zdjęcia

Źródło: RMFFM

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News