Świąteczna reklama z Escobarem u jednych rozpala furię, u drugich radość. Włącza się nawet MSZ

Świąteczna reklama z Escobarem u jednych rozpala furię, u drugich radość. Włącza się nawet MSZ

Świąteczna reklama z Pablo Escobarem z hitowego serialu Narcos wywołała mnóstwo kontrowersji. Do akcji włączył się nawet kolumbijski MSZ, który prosi o usunięcie billboardu. 

W Madrycie umieszczono olbrzymią reklamę, na której widzimy aktora Wagnera Mourę, który wcielił się w rolę Pablo Escobara w serialu Narcos opowiadającym o losach bezwzględnego i brutalnego barona narkotykowego, który był odpowiedzialny za chaos i morze krwi w Kolumbii.

Escobar życzy mieszkańcom Madrytu "białych świąt Bożego Narodzenia". Jest to oczywiste nawiązanie do handlu narkotykami, na którym wzbogacił się Escobar. Gigantyczny majątek umożliwił mu rozpętanie prawdziwej wojny domowej w Kolumbii.

Reklama na centralnym placu Madrytu, Puerta del Sol, ucieszyła fanów serialu Narcos, aczkolwiek wywołała furię u niektórych obywateli, którzy przekonywali, że reklamowanie Świąt wizerunkiem mordercy i kokainą jest skandaliczne. Do gry włączyły się nawet władze Kolumbii, które uważają, że billboard bardzo szkodzi wizerunkowi kraju.

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News