Wyborczy baner Andrzeja Dudy zawisł na froncie świątyni w Bartoszycach. Wśród części mieszkańców wywołało to oburzenie, a tematem zaczyna interesować się szersza publika. 

Bartoszyce to miasto w województwie warmińsko-mazurskim. To tu na froncie jednej z bartoszyckich świątyń wywieszono baner Andrzeja Dudy, który zachęca do głosowania na tego właśnie kandydata. Jak podaje strona Bartoszyce Bez Fikcji (LINK), która zamieściła załączoną w artykule fotografię, baner został powieszony przez proboszcza Władysława.

„Parafianie proboszcza Władysława już wiedzą na kogo głosować.” – czytamy na stronie Bartoszyce Bez Fikcji.

Powiązanie Kościoła katolickiego z polityką od dawna budzi więcej kontrowersji. Jedni twierdzą, że kler może i powinien angażować się w politykę, inni zaznaczają, że jest to manipulowanie wiernymi.

Od dawna dyskutowano na temat politycznego zabarwienia kazań podczas mszy świętych. Jednak wywieszenie baneru na froncie kościoła i otwarte poparcie dla Andrzeja Dudy wywołało burzę wśród komentatorów.

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.