Ratownik medyczny zdradza, jak prawidłowo korzystać z rękawiczek ochronnych. Wielu ludzi popełnia podstawowy błąd

Ratownik medyczny zdradza, jak prawidłowo korzystać z rękawiczek ochronnych. Wielu ludzi popełnia podstawowy błąd Źródło: Pixabay/mohamed_hassan

Rękawiczki ochronne stały się ostatnimi czasy bardzo modne i przydatne. Jak wiemy z wiadomych przyczyn. Używamy ich jednak poprawnie?

Rękawiczki ochronne jak sama nazwa wskazuje mają chronić ręce od potencjalnych zarazków. Rząd od 1 kwietnia wprowadził wymóg, by we wszystkich sklepach były dostępne dla klientów takie rękawiczki. Jeden z ratowników podkreśla jednak, że należy nosić ze sobą dwie pary własnych rękawiczek.

Napotykamy również inne problemy odnośnie korzystania z rękawiczek. Kiedy mamy je zakładać, gdy jedziemy samochodem? Ratownik medyczny oznajmia, że jeżeli traktujemy swoje auto jak przestrzeń domową, to rękawiczki zakładamy dopiero po wyjściu z samochodu. Jeśli jednak mamy obawy, że do samochodu mógł dostać się wirus, należy założyć rękawiczki już w pojeździe. 

Co z wyciąganiem rzeczy z torebki lub z braniem do ręki telefonu? Należy wtedy zdjąć rękawiczki, wyciągnąć co jest nam potrzebne lub odebrać telefon, następnie dezynfekujemy ręce i zakładamy nowe rękawiczki. Jeśli chodzi o owoce i warzywa, które mogą być potencjalnie dotykane przez osobę zakażoną. Zakupione produkty należy bardzo dokładnie umyć. 

Rękawiczki ochronne - jak je ściągać?

Gdy już wrócimy do domu lub zmieniamy rękawiczki na drugą parę, należy pamiętać o odpowiednim ich zdejmowaniu. W momencie ściągania pierwszej z nich chwytamy na środku i płynnym ruchem ściągamy rękawiczkę. Zarazem uważamy, by nie dotknąć nią powierzchni dłoni bądź innych elementów ubrania lub twarzy. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jeżeli chodzi o sposób zdjęcia drugiej rękawiczki. Należy chwycić jej wewnętrzną część robiąc z palca tzw. haczyk. Następnie jednym dynamicznym ruchem ściągamy, nie dotykając siebie i powierzchni wokół nas.

Dzisiaj grzeje: 1. GP: Rząd planuje pozbawić Polaków prywatności. Minister dostanie dostęp do kluczowych danych
2. Media dotarły do sąsiadów Szumowskiego. Na jaw wyszła cała prawda na temat Ministra Zdrowia

Gdzie należy potem wyrzucić owe rękawiczki? W szpitalach czy przychodniach są specjalnie kosze na odpady, które mogą być zakaźne. Niestety aktualnie w sklepach czy na chodnikach nie ma takich pojemników. Dlatego należy wyrzucać je do zwykłego śmietnika. Możliwe, że w przyszłości pojawią się specjalne kosze, do których będzie można wyrzucać zużyte rękawiczki.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wirusolog z Niemiec twierdzi, że koronawirus roznosi się w zupełnie inny sposób niż wszyscy myślą. Badania oparł na zakażonych mieszkańcach
  2. Trener reprezentacji Polski pokonał koronawirusa. Świetne informacje dla kibiców w całym kraju
  3. Papużka starała się zdenerwować wielkiego kota. Reakcja zwierzaka odbiera mowę, wszystko się nagrało
  4. Nie żyje młoda dziewczyna, dwóch jej kolegów walczy o życie. Tragiczne informacje z południowej Polski
  5. Nie tylko kichanie i kaszel. Eksperci ostrzegają, w ten sposób najprawdopodobniej też można się zarazić
  6. Ważne dla wszystkich. Jutro Lidl, Biedronka, Dino, Żabka i Kaufland będą pracować inaczej niż zwykle

Źródło: wirtualnapolska.pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News