W życie weszły duże zmiany ws. rejestracji u lekarzy. NFZ radzi pacjentom

W życie weszły duże zmiany ws. rejestracji u lekarzy. NFZ radzi pacjentom Źródło: MARCIN SMULCZYNSKI East News

Rejestracja u lekarza nigdy nie należała do najprostszych zadań, przed którymi stawał pacjent, a w czasie epidemii proces ten stał się jeszcze trudniejszy ze względu na ograniczenia działalności części przychodni. NFZ informuje o wprowadzonych zmianach oraz udziela rady wszystkim pacjentom planującym wizytę w ośrodku zdrowia.

Rejestracja u lekarza kojarzy się przeważnie z długim oczekiwaniem w olbrzymiej kolejce. Rzeczy te uległy zmianie w momencie wybuchu epidemii i ograniczeniu możliwości przebywania w przychodniach. Wtedy większość placówek zdecydowała się na wprowadzenie systemu umawiania wizyt przez telefon. Teraz pacjenci znowu muszą przygotować się na duże zmiany.

Rejestracja u lekarza znów będzie możliwa na starych zasadach

Rejestracja u lekarza od poniedziałku 6 lipca jest możliwa do wykonania stacjonarnie w ośrodku zdrowia. Wprowadzone obostrzenia w związku z wybuchem epidemii koronawirusa zaczęto powoli znosić i jednym z wielu kroków w tym kierunku jest właśnie przywrócenie starych zasad umawiania wizyt lekarskich. 

- Od 6 lipca sale obsługi klientów będą działać w pełnym zakresie usług, tak jak przed zawieszeniem ich funkcjonowania związanym ze stanem epidemii - przekazało w cytowanym przez "Gazetę Prawną" oraz portal BiznesInfo komunikacie NFZ i jednocześnie zwróciło się z prośbą do wszystkich pacjentów, którzy planują wizytę u lekarza w najbliższych dniach.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Nowe wypracowane schematy mogą okazać się korzystne

NFZ pomimo przywrócenia możliwości załatwienia niezbędnych spraw stacjonarnie, takich jak właśnie rejestracja u lekarza, zachęca wszystkich pacjentów do tego, by w przypadku wystąpienia takiej możliwości nadal korzystać ze zdalnych form umawiania wizyt czy konsultacji. Taki system pozwala na zmniejszenie ilości osób przybywających w ośrodkach zdrowia, a każde ograniczenie bezpośredniego kontaktu powoduje, że ryzyko przeniesienia wirusa SARS-CoV-2 jest mniejsze. Nowe schematy wypracowane przez ośrodki postawione w obliczu konieczności znalezienia nowej formy niesienia pomocy pacjentom, mogą okazać się przyszłościowo niesamowicie korzystne dla usprawnienia działania polskich przychodni.

Dzisiaj grzeje: 1. Szumowski nie mógł dłużej milczeć. Minister wydał nagły komunikat ws. II tury wyborów

2.Objawy niedoboru witaminy A. Jest ich o wiele więcej niż tylko problemy ze wzrokiem

Powraca zawieszona wcześniej możliwość

Chociaż ilość zagranicznych wyjazdów zapewne drastycznie spadnie, to trwający właśnie sezon urlopowy oraz ponowne otwarcie granic przez wiele sąsiednich krajów sprawia, że Polacy mogą skusić się na krótkie wakacje za granicą. NFZ informuje, że przywrócona zostaje możliwość stacjonarnego wyrobienia Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego, która gwarantuje nam udzielenie bezpłatnej pomocy medycznej na terenie krajów członkowskich UE. Warto o tym pamiętać, wybierając się za granicę.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Świetny oprysk z czosnku zwalcza mszyce, mączliki, infekcje bakteryjne i grzybowe. Przygotujesz go w bajecznie prosty sposób
  2. Kibice zostali zapytani o to, na kogo zagłosują w wyborach prezydenckich w Polsce. Jednoznaczny wybór, znaczna przewaga
  3. Dzisiaj ostatni dzień, później nie będzie już szans. Wiele osób nie miało pojęcia, co należy zrobić, żeby zagłosować
  4. Żona zmarłego aktora ujawniła zawartość jego telefonu. Trudno powstrzymać wzruszenie
  5. Zapadła ostateczna decyzja ws. kwarantanny. Dotyczy setek tysięcy Polaków
  6. Kim była mama Trzaskowskiego? Z Wikipedii nagle usunięto o niej jedną informację, wielu będzie zaskoczonych

Źródło: BiznesInfo

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News