PORAŻAJĄCA decyzja Senatu! PiS skreśla Andrzeja Dudę

PORAŻAJĄCA decyzja Senatu! PiS skreśla Andrzeja Dudę

Senat podjął właśnie niezwykle szokującą dla wyborców decyzję. Izba wyższa krajowego Parlamentu odrzuciła w głosowaniu wniosek, który złożył prezydent Andrzej Duda, o zgodę na zorganizowanie konsultacyjnego referendum ws. zmiany konstytucji.

Od momentu zaproponowania przez głowę państwa referendum, obywatele byli przekonani, że PiS zdecydowanie poprze ten pomysł. Ostatecznie partia rzeczywiście milcząco przychyliła się do projektu, jednak, jak się okazało, nie poparł go Senat. W dzisiejszym głosowaniu jedynie 10 członków izby poparło pomysł Andrzeja Dudy, a 30 senatorów było przeciw. Aż 52 parlamentarzystów wstrzymało się za to od głosu.

Andrzej Duda zmiażdżony przez senatorów

Wyniki debaty polityków okazują się więc szczególnym ciosem dla samego prezydenta, który z referendum uczynił swój sztandarowy projekt. W jaki sposób głowa państwa odpowie na działania parlamentarzystów? Tego zapewne dowiemy się już wkrótce. - Trzeba sobie ewidentnie powiedzieć, że mimo bardzo wielu wątpliwości nieudzielenie tego mandatu, tej zgody będzie oznaczało, że nie jesteśmy de facto zwolennikami wiary w naród polski, że potrafi być narodem obywatelskim i potrafi być suwerennym - powiedział jeszcze przed rozpoczęciem głosowania senator z ramienia PiS, Jan Żaryn. O reakcjach członków PiS oraz przedstawicieli innych opcji politycznych na wyniki debaty będziemy informować na bieżąco.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Patryk Jaki przegra wybory przez własnego brata?! Nie uwierzycie, czym się zajmuje
  2. Totalna kompromitacja Brudzińskiego. Tej wpadki mu nie zapomną
  3. Polityk PiS właśnie zapowiedział CAŁKOWITĄ likwidację TVN!
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News