Redemptoryści przekazali wiadomość o śmierci, choroba zaatakowała nagle. Po zainfekowaniu na wieczną wartę odszedł ojciec Rzepiela

Redemptoryści przekazali wiadomość o śmierci, choroba zaatakowała nagle. Po zainfekowaniu na wieczną wartę odszedł ojciec Rzepiela Źródło: David Tomaseti/Unsplash

Redemptoryści podzielili się niebywale smutną wiadomością na temat śmierci ojca Rzepiela, którego choroba zaatakowała niespodziewanie. Po zainfekowaniu odszedł na wieczną wartę. Przesyłamy wyrazy współczucia.

Redemptoryści mierzą się właśnie z wyjątkowo smutną wiadomością. Odszedł jeden z członków. Ojciec Jan Rzepiela przegrał walkę z koronawirusem. 

Redemptoryści przekazali informacje o śmierci ojca Rzepiela

Zakażony wirusem ojciec Jan Rzepiela przebywał w szpitalu w Krakowie. Redemptorysta otrzymał pozytywny wynik testu na COVID-19 niemalże dwa tygodnie temu, a przez cały ten czas jego stan zdrowia był bardzo ciężki. Lekarze nie mogli zrobić nic, by pomóc zakażonemu. Niestety, dziś pojawiała się wiadomość, że ojciec Rzepiela odszedł. Redemptorysta był w pięćdziesiątym szóstym roku życia zakonnego. Za dwa dni przypadał jego złoty jubileusz kapłaństwa. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Redemptoryści wspominają zmarłego 

- Ojciec Jan był bardzo cenionym i serdecznym duszpasterzem, wzbudzającym gorące uczucia kaznodzieją i przez wiele lat lubianym wykładowcą teologii fundamentalnej i religiologii w Seminarium Redemptorystów w Tuchowie. Większość swego życia zakonnego spędził przy sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej i był jej gorliwym czcicielem - tak redemptoryści wspominali zmarłego. 

Ojciec Jan Rzepiela przyszedł na świat 16 stycznia 1945 roku w Szymbarku. Święcenia kapłańskie przyjął 21 czerwca 1970 roku. Przez lata pracował w Toruniu i Tuchowie jako katecheta. Studiował w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Przez lata 1984-1990 sprawował funkcję przełożonego domu nowicjatu w Lubaszowej. W 2004 roku powrócił do Tuchowa, gdzie mieszkał do końca życia. 

Dzisiaj grzeje: 1. Tragiczne wiadomości obiegły media, szef partii przeżywa osobisty dramat. Nie żyje jego ojciec

2. 1400+ nie dla każdego? Trzeba się spieszyć

Redemptoryści przekazali, że pogrzeb kapłana odbędzie się 24 czerwca w środę w kaplicy na tuchowskim cmentarzu. Data nie została wybrana przypadkowo, ojciec Jan Rzepiela obchodziłby tego dnia imieniny. Redemptoryści z tuchowskiego sanktuarium dodali, że różaniec za duszę kapłana zostanie odprawiony o godzinie 13:30, następnie o 14 rozpocznie się msza pogrzebowa, po której ciało zmarłego zostanie złożone na cmentarzu parafialnym. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wybierasz się na grzyby? Musisz niezwykle uważać, możesz słono zapłacić, nawet do 500 zł
  2. Tak wyglądało wesele Anny i Roberta Lewandowskich. Tych zdjęć nie widział jeszcze nikt (FOTO)
  3. Pies codziennie czekał przy skrzynce na listy. W końcu zauważył listonosza, reakcja rozkłada na łopatki
  4. Grażyna Torbicka zdradziła gorzki sekret udanego związku. Dla wielu rada okaże się totalnym zaskoczeniem
  5. Magda Narożna ma zdjęcia, które podnoszą ciśnienie milionom Polaków. Nie każdy odważyłby się tak pozować
  6. Prezydent podjął decyzję, Polacy mogą dostać nawet 4200 zł. Trzeba się spieszyć, jest warunek

źródło: sadeczanin.info

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News