TVN znów stracił jedną ze swoich gwiazd. Mężczyzna był redaktorem stacji przez 17 lat. Na swoim koncie ma takie realizacje jak „Fakty, ludzie, pieniądze”, „Bilans” czy „90 minut”. Teraz zaczyna własną działalność.

TVN pożegnał się z kolejnym redaktorem. Robert Stanilewicz specjalizował się w tematyce ekonomiczno-gospodarczej. Jest laureatem wielu nagród w dziedzinie dziennikarstwa o tematyce finansów i bankowości. O swoim odejściu poinformował obserwatorów na Twitterze.

– Szanowni Państwo, Moi Drodzy, Odchodzę z Grupy TVN. Dziękuję wszystkim, których spotkałem na tej drodze- napisał w krótkiej wiadomości Stanilewicz.

Od 2001 był redaktorem w stacji TVN24. Był prowadzącym „Bilansu” – magazynu o tematyce giełdowej . W 2004 roku rozpoczął pracę nad nowym projektem „Portfel”. Program traktował o finansach osobistych i skierowany był do wszystkich Polaków. To dlatego dziennikarz zaskarbił sobie sympatie widzów. Mówił zrozumiale o sprawach dla wielu osób dość niezrozumiałych. Od 2007 roku prowadził program w redakcji TVN CNBC- „Fakty, ludzie, pieniądze”. Tam znowu brał na warsztat dziedziny biznesu i gospodarki dotyczące przeciętnego Polaka, takie jak nieruchomości i pierwsza firma. W 2007 roku objął stanowisko prowadzącego program „90 minut”.

Kryzys w TVN

Wygląda na to, że nadawcę dopadła karma. Dziennikarze TVN BIS odchodzą ze stacji jak z TVP po wiekopomnej „dobrej zmianie” na początku 2016 roku. Stanilewicz jest kolejną osobą, która w ciągu ostatniego roku kończy współpracę z telewizją. Zapewnia, że sam podjął decyzję o odejściu ze stacji.

– Nie wydarzyło się teraz nic szczególnego, co powodowałoby wprost tę decyzję. Chcę spróbować swojej własnej drogi i swoich własnych pomysłów – dodaje.

Wcześniej ze stacji odeszli już m.in. Marcin Żebrowski- gospodarz programu „Wstajesz i wiesz”, Bogdan Rymanowski – prowadzący „Faktów” i „Kawa na ławę”, który ze stacją był związany przez 16 lat, a Anita Werner z TVN BIS wróciła do stacji informacyjnej.

Wielka strata

Robert Stanilewicz jest uznanym dziennikarzem w środowisku zawodowym, jak i ekonomicznym. Jego praca była prawdziwym wyrazem pasji i zaangażowania. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród, m.in. nagrody Mariana Krzaka za działalność dziennikarską w związku z rozpowszechnianie tematów bankowości i finansów. W 2005 roku otrzymał nagrodę Narodowego Banku Polskiego im. Władysława Grabskiego za magazyn „Portfel”- program o finansach osobistych. Za magazyn „Portfel” dostał również nagrodę „Libertas et Auxilium”.

Koledzy z branży rozpisują się w mediach społecznościowych o jego odejściu. Słowa poparcia i życzenia napisał m.in Patrycjusz Wyżga:

– O niewielu osobach, które spotkałem w tym zawodzie, mógłbym powiedzieć: „dziennikarz”. W Twoim przypadku, nie mam najmniejszych wątpliwości. Powodzenia, Dziennikarzu!- napisał na Twitterze.

Swoją drogą, sam Wyżga również odszedł z redakcji TVN BIS do Polskiego Radia Programu III w lutym tego roku.

Kolegi po fachu nie może również odżałować Karolina Hytrek- Prosiecka. Na swoim Twitterze napisała:

– Robercie! Praca z Tobą była zaszczytem, dzięki za ogrom wiedzy i warsztatu, który przekazałeś nam, młodszym dziennikarzom. Odejście Roberta Stanilewicza oznacza, że kończy się epoka, powoli kończy się ciekawe dziennikarstwo ekonomiczne w TVN. Powodzenia! – czytamy we wpisie.

Plany na przyszłość

Na dalszy ciąg kariery, dziennikarz nie ma sprecyzowanych planów. w rozmowie z portalem „Wirtualne Media”, zdradza jedynie, że „w tym momencie nie ma żadnych konkretnych planów, by pojawić się w jakimś tradycyjnym medium. Po prostu rezygnuje i rozpoczyna własną drogę”.

Zaskakuje fakt, że doświadczony dziennikarz poddaje w wątpliwość swoją dalszą karierę w tym kierunku.

– W 100 procentach nie wiem jeszcze, czy będzie to ścieżka dziennikarska- dodaje.

Jednego można być pewnym, biorąc pod uwagę liczne nagrody, uznanie w środowisku i wyspecjalizowany kierunek dziennikarski, Stanilewicz długo zajęcia szukał nie będzie. Zwłaszcza, że w dziennikarstwie specjalistów w dziedzinie ekonomii i finansów wciąż brakuje. Pozostaje życzyć redaktorowi dalszych sukcesów, obrania dobrej drogi dalszej kariery i podejmowania celnych decyzji.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Miller nie ma litości. Oto co zrobi z dziennikarzami Faktu
  2. Słynny dziennikarz szczerze o Ziemcu: Zeszmacił swoje nazwisko i zawód
  3. Kandydat na prezydenta Warszawy nagle przerywa kampanię! Jego ojciec w ciężkim stanie

Na pewno nie poznajesz tej znanej prezenterki! Tak zmieniały się gwiazdy TVP


Na pewno nie poznajesz tego chłopca! Jak zmieniły się dzieci z "5-10-15" [ZDJĘCIA]

Źródło: jastrzabpost.pl

Dziennikarka portalu Pikio.pl, reporterka WTV, publicystka w HGA Media. Doświadczenie nabywała m.in. w telewizji TVN.