Mariusz Błaszczak przekonuje, że ma receptę na problem terroryzmu, który dotknął Europę. Według polityka PiS, jest to magnes, który ma przyciągnąć muzułmanów. Tym magnesem ma być chrześcijaństwo. Uważa też, że Polska jest bezpieczna, bo wybory wygrał PiS. 

Według Błaszczaka, masakra w Nicei to efekt zderzenia cywilizacji i napływu muzułmańskich imigrantów. Przekonuje, że nad Polską jest parasol ochronny, który skonstruowany ma być z chrześcijańskiej kultury i tradycji.

Ponadto, minister Błaszczak uważa, że kraje Grupy Wyszehradzkiej i tak są nieatrakcyjne dla terrorystów, a Syryjczycy, którzy mieszkali w tych krajach, już się wynieśli. Przekonuje również, że imigranci z Afryki i Bliskiego Wschodu nie integrują się z Europejczykami.

Minister zakłada jednak, że Polska byłaby zagrożona terroryzmem, gdyby nie zwycięstwo PiS w wyborach.

Francja jest w dużo trudniejszej sytuacji niż Polska. Polska by się znalazła w takiej sytuacji, gdyby nie zmiana rządu. Już mielibyśmy tysiące imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki, bo tak zdecydowała koalicja PO-PSL – powiedział szef MSWiA.

Podstawą naszej kultury jest chrześ-ci-jań-stwo. Trzeba powrócić do źródeł. Do tego, o czym mówił św. Jan Paweł II podczas swojej pielgrzymki do Francji w połowie lat 80: „Francjo, co zrobiłaś ze swoim chrztem? – mówił.

– Chrześcijaństwo? To nagle byłby magnes, który mógłby przyciągać. Nie wszyscy są fanatykami islamskimi. Kultura europejska ich przyciągnie. Na pewno byłaby pewna wartość. Chrześcijaństwo to fundament – podsumował.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

Zobacz również

...