Z ostatnich badań iBRiS wynika, że mimo ogromnego poparcia, PiS można pokonać. Okazuje się, że wystarczy, by formacje opozycyjne wystartowały ramię w ramię przeciwko władzy partii Jarosława Kaczyńskiego. To nic innego jak najczarniejszy sen lidera PiS.

Co gorsza, ten się powoli, ale konsekwentnie realizuje. Opozycja dostrzegła bowiem wyłom w bastionie władzy i zamierza z całą siłą go sforsować. To największy koszmar Jarosława Kaczyńskiego. O jego ziszczeniu zapewnia Tomasz Siemoniak, który już wymienił konkretne nazwiska ludzi z Nowoczesnej. Ci mają być wystawiani jako wspólni kandydaci formacji opozycyjnych.

– Myślę, że dzisiaj w sensie politycznym mamy przesądzone, że do wyborów samorządowych pójdziemy z Nowoczesną. Z tej partii słyszymy o Pawle Rabieju, ale też Kamila Gasiuk-Pihowicz jest bardzo interesującym kandydatem, myślę, że do rozważenia, jeśli byśmy mieli tutaj mówić o wspólnym, opozycyjnym kandydacie – podkreślił Siemoniak.

Polityk PO zaprzeczył też, by miały istnieć jakieś przesłanki ku temu, że teraz PO i Nowoczesna zaczną się ze sobą kłócić i zaprzepaszczą możliwości sojuszu. Co więcej, Siemoniak podkreślił, że zwycięstwo opozycji w Warszawie jest już przesądzone i nikt z PiS nie jest w stanie w stolicy wygrać. Powodem jest fakt, że „warszawiacy wiedzą, co to jest PiS”.

– Nikt by nam tego nie wybaczył, gdyśmy teraz przez rok się kłócili. Jestem gotów się założyć o dobrą książkę, że kandydat opozycji na pewno wygra w Warszawie. Bo warszawiacy wiedzą, co to jest PiS i nie będą głosowali na kandydata PiS, czy to będzie Patryk Jaki, czy marszałek Karczewski. Kandydat PiS nie ma po prostu szans – zaznaczył były szef MON.

źródło: fakt.pl

Jak relaksuje się Beata Szydło? Na to byś nie wpadł! Zaskakujące pasje polityków


Tak upamiętnia się Smoleńsk - znane pomniki w Polsce i na świecie [ZDJĘCIA]

Zobacz również