Lider hiszpańskich rozgrywek i zwycięzca poprzednich rozgrywek Ligi Mistrzów podpisał umowę z arabskim bankiem i usunął katolicki krzyż z herbu. 

Prezes klubu Florentino Perez nazwał National Bank of Abu Dhabi ?jedną z najważniejszych i najbardziej prestiżowych instytucji finansowych na świecie”.

Zaprezentowano oficjalną kartę kredytową wydaną przez bank, która jednocześnie jest kartą kibica Realu Madryt. Aby nie drażnić muzułmańskich inwestorów, z korony wieńczącej herb klubu usunięto katolicki krzyż.

? Wiem, że ludzie ze Zjednoczonych Emiratów bardzo przeżywają nasze mecze, a nasze związki z tym krajem stają się coraz silniejsze ? mówił Perez.

Krzyż widniał na herbie przez 94 lata. W 1920 roku król Hiszpanii Alfonso XIII podarował Realowi koronę z krzyżem i pozwolił umieścić ją nad herbem.

To już drugi raz, kiedy klub z Madrytu usunął krzyż. W 2012 roku ogłoszono, że Real za miliard dolarów wybuduje własną wyspę w Emiratach. Wówczas w folderach reklamowych logo również było pozbawione korony. Na koszulkach Królewskich reklamuje się inna arabska firma – Fly Emirates.

real madryt

źródło: rp.pl

Zobacz również

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.