Polscy fani Realu Madryt uradowali się gdy Legia Warszawa, po latach powróciwszy do Ligi Mistrzów, wylosowała ubiegłorocznego zwycięzcę rozgrywek. Okazuje się, że kibice będą mieli duże problemy przy realizacji marzeń.

Wiadomo już, że mecz pomiędzy Legią Warszawa a Realem Madryt w stolicy Polski zostanie rozegrany przy pustych trybunach. To efekt zadymy na trybunie, która miała miejsce podczas starcia stołecznego klubu z Borussią Dortmund (0:6). Część kibiców z Polski postanowiło więc, że zobaczy Real Madryt w akcji podczas rewanżowego spotkania.

Tu jest rodzą się problemy. Oczywiście zarejestrowani kibice Legii będą mogli kupić bilety na rewanżowy mecz, a ich trybuna na Santiago Bernabeu będzie odgrodzona od Hiszpanów. Jest jednak mnóstwo Polaków, którzy nie są zarejestrowanymi kibicami Legii, a chcieli zobaczyć starcie Realu Madryt z polskim klubem.

Oficjalny sklep Realu Madryt uruchomił już sprzedaż biletów, ale Polacy napotykają problem. Ze względów bezpieczeństwa Real Madryt zastrzegł sobie prawo, by nie wpuścić na stadion Polaków, którzy nie są zarejestrowanymi kibicami Legii i nabędą bilety z miejscami poza strefą wyznaczoną dla Legii.

Klub przekonuje, że chodzi o względy bezpieczeństwa. Właśnie w tym celu zablokował możliwość zakupu biletów i dokonywania płatności polskimi kartami debetowymi lub kredytowymi. Władze nie chcą dopuścić do zadymy na stadionie. W związku z tym, wielu Polaków nie będzie mogło obejrzeć meczu na żywo nawet w Madrycie.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :

...

Zobacz również