RCB wydało porażający komunikat. Sytuacja jest fatalna, trwa dramatyczna akcja służb

RCB wydało porażający komunikat. Sytuacja jest fatalna, trwa dramatyczna akcja służb Źródło: Twitter.com MarekS98837118

RCB podsumowało straty związane z wczorajszym załamaniem pogodowym na terenie naszego kraju. Z powodu gwałtownych ulew i burz, służby w całym kraju zostały postawione na nogi, wciąż trwają prace, nad usuwaniem skutków żywiołu.

RCB wysłało wczoraj pilne ostrzeżenia do obywateli, niedawno przekazano porażające informacje o walce z żywiołem, który wczoraj po południu zaatakował mieszkańców Polski. Straty są ogromne, służby wciąż walczą z usuwanie skutków gwałtownych burz i ulew, jakie przetoczyły się nad krajem.

RCB - wydano komunikat

Już od kilku dni nad naszym krajem pojawiają się fronty burzowe, a gwałtowne ulewy spowodowały powodzie i podtopienia na wielu terenach w Polsce. W sieci pojawiło się wiele zdjęć i filmów, publikowanych przez mieszkańców miejscowości dotkniętych skutkami powodzi, ukazujących ogrom zniszczeń. Służby pracują na pełnych obrotach, by jak najszybciej uporać się ze skutkami ataku groźnych żywiołów, niestety wczoraj doszło do kolejnych zalań.

Wiceszef Rządowego Centrum Bezpieczeństwa Grzegorz Świszcz przekazał najnowsze informacje w sprawie wczorajszego nagłego załamania pogodowego. Po południu obywatele Polski otrzymywali alert RCB w postaci SMS-a, w którym ostrzegano przed ulewnym deszczem oraz burzami z silnym wiatrem i możliwymi podtopieniami.

RCB - wiceszef przekazał porażające dane

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Skutki gwałtownego ataku żywiołu okazały się opłakane. Zastępca Dyrektora RCB przekazał na swoim Twitterze, że wskutek frontu burzowego, który przetoczył się wczoraj nad Polską doszło do poważnych uszkodzeń dróg oraz wielu budynków mieszkalnych i gospodarczych. W najgorszym momencie ponad 14 tysięcy osób pozostawało bez dostępu do prądu.

- Uszkodzonych zostało 78 budynków mieszkalnych, 49 gospodarczych, 1314 podtopionych. Doszło do zalania 241 dróg. W kulminacyjnym momencie bez prądu pozostawało 14 262 odbiorców, obecnie - 4,1 tys. (woj. świętokrzyskie - 1675, podlaskie - 1193) - przekazał Grzegorz Świszcz, wiceszef Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.

Dzisiaj grzeje: 1. Fatalne doniesienia o Mateuszu Morawieckim. Niestety, żywioły uderzyły w jego dom, wstrząsające zdjęcie

2. Przedszkolanka przywiązała dziewczynkę do krzesła. Rodzice odkryli prawdę przez przypadek

Z kolei rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej st. kpt. Krzysztof Batorski, poinformował, że w związku z burzami i silnym wiatrem w całym kraju odnotowano 2694 zdarzenia. Najwięcej interwencji służby przeprowadziły w woj. mazowieckim (907), podkarpackim (370) i lubelskim (267). Jak przekazano, straż pożarna nie odnotowała żadnych zgłoszeń dotyczących osób rannych.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wstrząsające, właśnie trwają poszukiwania klienta Biedronki. Wywołał ogromny skandal
  2. Tak wygląda dom Roberta Lewandowskiego. Fotografie gigantycznej posiadłości zwalają z nóg, niejeden mógłby się zgubić
  3. Szymon Hołownia podjął niespodziewaną decyzję. Nikt nie przewidział, na co się zdecyduje
  4. Niestety, 3 ministerstwa i szpital zalane, ale inne rzeczy martwią bardziej. Okropny dramat w stolicy
  5. Trwa walka z czasem. Rodzice potrzebują 9 milionów zł, żeby ich synek przeżył, liczy się każda pomoc
  6. Znamy oficjalne wyniki z wszystkich komisji. PKW podała, jak głosowali Polacy

Źródło: RMF 24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News