Najgorsza wiadomość tuż po weekendzie. Nie żyje 17 osób, nie mieli żadnych szans

Najgorsza wiadomość tuż po weekendzie. Nie żyje 17 osób, nie mieli żadnych szans Źródło: youtube.com Parafia Łąkta

RCB po raz kolejny skierowało w stronę wszystkich Polaków pilny komunikat. Sprawa jest naprawdę poważna i nikt nie powinien bagatelizować niebezpieczeństwa. Szczególnie w okresie wakacyjnym wiele osób na własne życzenie znajduje się w śmiertelnym zagrożeniu. Koniecznie należy zapoznać się z przekazanymi informacjami.

RCB przyzwyczaiło nas, że kieruje do nas ważne informacje w momentach, gdy potwierdzone zostaje zagrożenie. Nie inaczej jest i tym razem, choć istnieje duże prawdopodobieństwo, iż mimo powagi sytuacji wiele osób zbagatelizuje ten komunikat. Może przynieść to opłakane skutki.

Na profilach RCB pojawił się pilny komunikat

RCB przekazało fatalne statystyki po weekendzie. Niestety po raz kolejny odnotowano wysoka ilość zgonów skutek utopienia. Liczby z każdym tygodniem niebezpiecznie rosną i Polacy świadomie ryzykują swoje życie w imię chwili zabawy. Według informacji przekazanych przez RCB tylko w ciągu dwóch dni, sobotę i niedzielę, życie straciło 17 osób. 10 utopiło się w niedzielę, natomiast 7 w sobotę. To wyjątkowo smutny komunikat, ale przy tej okazji RCB zdecydowało się przypomnieć proste zasady, jakie mogą zapobiec podobnym tragediom w przyszłości. Często tragedie są wynikiem zwykłej głupoty ludzkiej i zbytniej pewności siebie. Jest też kilka innych aspektów, których powinniśmy wystrzegać się przebywając nad wodą.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

To kolejny tragiczny weekend, kiedy wiele osób zapomniało o bezpieczeństwie

Tragiczna wakacyjna statystyka rośnie, dlatego RCB wydało pilny alert i przypomina podstawowe zasady bezpiecznego spędzania czasu nad wodą. Przede wszystkim powinniśmy zrezygnować ze spożywania jakiegokolwiek alkoholu czy środków odurzających. Zaburza on funkcje motoryczne oraz poznawcze i może przynieść to fatalne w skutkach efekty. Ponadto pod żadnym pozorem nie powinniśmy rozgrzani wbiegać do wody czy skakać do niej w miejscach, których nie znamy. Na strzeżonych kąpieliskach należy bezwzględnie dostosowywać się do poleceń wydawanych przez ratownika i unikać kąpielisk dzikich. Zaledwie stosowanie się do kilku tych zasad znacznie zwiększy poziom naszego bezpieczeństwa. Niestety 17 osób po tym weekendzie już nigdy nie powróci do swoich domów. Wiadomo jednak, gdzie mieszkali.

Dzisiaj grzeje: 1. Straszne doniesienia, dwie osoby nie żyją. Policja i służby na miejscu

2. Fatalna informacja dla wielu rodziców. Od dzisiaj stracą duże pieniądze

3. Posypały się gigantyczne mandaty. Służby ukarały Polaków za zachowanie podczas pandemii

Podano wyjątkowo smutne dane

Według wiadomości TVP Info osoby, które utonęły w ten weekend mają od 18 do 55 lat. trzy ofiary odnotowano na Mazowszu, natomiast reszta to osoby przebywające w województwach: lubelskim, kujawsko-pomorskim oraz warmińsko mazurskim. Wszyscy powinni zapoznać się z komunikatem wydanym przez RCB i zastosować się do poleceń.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Agnieszka Radwańska urodziła. Jest pierwsze zdjęcie, znamy płeć i imię maluszka
  2. Nadszedł wielki dzień, Agnieszka Radwańska została mamą. Poznaliśmy imię jej dziecka
  3. Nikt nie wiedział. Niebywała wieść o b. pierwszej damie, wszystko zrobiono po cichu
  4. Służby są bezradne, żywioł nie ma litości. Za chwilę nadciągnie nad kolejne polskie miasta
  5. Na stronie Gienka Loski opublikowano smutną i ważną informację. Liczy się każde wsparcie
  6. 186 osób nie żyje, przybywa kolejnych ofiar. Polskie służby alarmują, sytuacja jest beznadziejna
  7. Obostrzenia wciąż obowiązują i grożą wysokimi karami. Wielu zapomniało, a surowy mandat czeka
  8. Dziś po wejściu do Biedronki możesz zaniemówić. Wystarczy mieć przy sobie jedną monetę
  9. Z ostatniej chwili: Nie żyje Kinga Domańska

Źródło: TVP Info

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News