Polacy otrzymują masowo SMS-y z pilnym ostrzeżeniem RCB. Będzie bardzo niebezpiecznie, "zostańcie w domach"

Polacy otrzymują masowo SMS-y z pilnym ostrzeżeniem RCB. Będzie bardzo niebezpiecznie, "zostańcie w domach" Źródło: .

Polacy otrzymują ostrzeżenia RCB. W ciągu doby warunki atmosferyczne mają być bardzo niebezpieczne. Służby apelują o pozostanie w domach.

W związku z nadchodzącymi zmianami pogody RCB zdecydowało się rozszerzyć alert na całą Polskę. Mieszkańcy otrzymują SMS-y z ostrzeżeniami. Apeluje się o pozostanie w domach.

- Bardzo silny wiatr dziś po południu, w nocy i jutro. Możliwe przerwy w dostawie prądu. Jeśli możesz, zostań w domu - tak brzmi alert RCB, który Polacy otrzymują w wiadomościach SMS. Wszystko ze względu na niebezpieczne warunki pogodowe, które nasilą się nad Polską w ciągu doby. Szczególnie niebezpieczna może być noc z niedzieli na poniedziałek.

RCB apeluje o pozostanie w domu

Według RCB największym zagrożeniem będzie bardzo silny wiatr. W porywach może osiągać nawet 110 km/h, a w górach 200 km/h. Początkowo informacje o niebezpieczeństwie dotyczyły głównie południa Polski, teraz jednak służby powiadomiły, że silny wiatr może pojawić się w całym kraju. Jednak szczególnie apeluje się do mieszkańców województw dolnośląskiego, opolskiego, podkarpackiego, śląskiego oraz małopolskiego o pozostanie w domach. Nadchodzący niż odczują również osoby podatne na zmianę ciśnienia, które może spaść nawet do 940 hPa.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Powodem, dla którego RCB wystosowało swój apel, jest zmierzający od Atlantyku w kierunku wschodniej Europy niż, który ma przynieść porywisty wiatr. Na Bałtyku przewiduje się również silny sztorm. Na wschodzie Polski wiatr może wiać z prędkością do 90 km/h, a w centralnej części kraju nawet  do95 km/h. Najmocniej wiać będzie jednak nad morzem i w górach, gdzie prędkość może wynieść ponad 100 km/h - w górnych częściach Tatr 180 km/h, a w Sudetach nawet 200 km/h.

Dzisiaj grzeje: 1. Rekordowy lot do Londynu. Wszystko przez ogromny sztorm

2. Nie żyje mama z sześciorgiem dzieci, najmłodsze miało roczek. Okropna śmierć, nie mieli szans

3. Na wakacjach schudła -17kg! Odchudziła ją TA roślina…

W trosce o bezpieczeństwo RCB apeluje o pozostanie w domach i zachowanie szczególnej ostrożności nie tylko u mieszkańców najbardziej zagrożonych terenów, ale mieszkańców całej Polski. Z żywiołem zmagają się także Brytyjczycy i Niemcy.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zdjęcie trafiło do sieci, widać wszystko. Nagle z wody cała mokra wyszła Magda Gessler
  2. Do dzisiaj setki tysięcy Polaków musi płacić 1400 złotych. Tylko nieliczni wymigają się od podwyżki
  3. Martwiące doniesienia. Oficjalny komunikat ws. nagłego pobytu w szpitalu Tomasza Stockingera, atak choroby zrujnował jego plany
  4. W jaki sposób krzyżujesz ramiona? Ich ułożenie zdradza największą tajemnicę twojego charakteru
  5. Korzystasz z internetu? Możesz uzyskać od państwa nawet ponad 700 złotych, wystarczy jedna rzecz

źródło: Polsat News, Gazeta pl

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News