Rządowe Centrum Bezpieczeństwa potwierdza. Tylko wczoraj zginęło 5 osób, przedstawiono koszmarne dane

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa potwierdza. Tylko wczoraj zginęło 5 osób, przedstawiono koszmarne dane Źródło: pxhere/

RCB było zmuszone potwierdzić jedne z koszmarniejszych informacji. Tylko wczoraj zginęło 5 osób, jednak nie zabrakło danych podsumowujących ostatnie miesiące. Raport jest bardzo przygnębiający.

RCB właśnie potwierdziło koszmarne dane. Mimo licznych ostrzeżeń i komunikatów w dbałości o bezpieczeństwo Polaków, wciąż dochodzi do wielu tragedii. W miniony poniedziałek śmierć poniosło kilku mężczyzn, a od czerwca ta liczba jest niezwykle wysoka. Pojawił się kolejny apel do rodaków. 

RCB potwierdza koszmarne dane

Rządowe Centrum Bezpieczeństwo przekazało, że zaledwie wczoraj w całej Polsce utonęło 5 mężczyzn: dwóch w Międzyzdrojach w Zachodniopomorskiem, dwóch na Mazowszu i jeden na Śląsku. Natomiast Komenda Główna policji poinformowała, że od kwietnia bieżącego roku odnotowano aż 327 utonięć. 

Ilość zgłoszeń na przestrzeni ostatnich miesięcy była zatrważająca, a topiące się osoby były w różnym wieku. Niestety - wśród nich znalazły się również dzieci. Z przekazywanych do mediów informacji wynika, że w czerwcu utopiło się 120 osób, w lipcu - 71, a w sierpniu - 68. Wrzesień rozpoczął się równie tragicznie, dlatego RCB zdecydowało się opublikować kolejne przypomnienie dla wczasowiczów. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Kolejny apel dla Polaków 

Nie tylko ratownicy, ale i policjanci w całej Polsce alarmują o zachowanie ostrożności podczas kąpieli w jeziorach, morzu czy rzekach, ale i w basenach. RCB przypomina o nie wchodzeniu do wody pod wpływem alkoholu lub innych substancji odurzających, gdyż w takiej sytuacji najbardziej narażamy nasze życie na niebezpieczeństwo. 

Dzisiaj grzeje: 1. Tragedia na rozpoczęciu roku szkolnego w szkole podstawowej. 8 dzieci nie żyje, wiele innych jest rannych po incydencie w zagranicznej placówce

2. Koniec świata nastąpi za 11 dni? Naukowcy twierdzą, że TYM razem Ziemia może eksplodować

Ponadto wskazuje, by pływać tylko w wyznaczonych do tego miejscach, a najlepiej w tych, które zostały objęte nadzorem ratownika. Zabrania się również skakania do wody w nieznanych nam miejscach. Warto także pamiętać, by podczas pływania na materacu po naturalnych zbiornikach wodnych nie odpływać daleko od brzegu. By uniknąć udaru, powinniśmy w momencie, gdy nasz organizm jest rozgrzany od promieni słonecznych powinniśmy, odczekać dłuższą chwilę w chłodnym miejscu, zanim wejdziemy do wody. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Niektórzy na 500 plus poczekają NAWET ROK! O tym rząd nie mówi wcale
  2. Panna młoda weszła do kościoła i nagle zapadła grobowa cisza. Pan młody prawie zemdlał ze wstydu, gdy zobaczył, co niesie na rękach
  3. Tylko dla ludzi o mocnych nerwach. 8-letnia panna młoda zmarła podczas nocy poślubnej
  4. Rodzina królewska zawsze zabiera w podróż własną krew. Właśnie ujawniono dlaczego
  5. Ranna kobieta czekała na pomoc, zamiast tego została jeszcze bardziej skatowana. Dramat we wrocławskim szpitalu

Źródło: onet 

Następny artykuł
0 Skomentuj

Komentarze 0

Ocena artykułu