Ratownik medyczny pokazał dobijające zdjęcie
facebook.com Paweł Oskwarek
Weronika Wasiak - 29 Października 2020

Ratownik medyczny ujawnił dobijające zdjęcie. Pokazuje prawdziwy upadek polskich szpitali

Ratownik medyczny opublikował w sieci przygnębiające zdjęcie. Uwiecznił upadek polskich szpitali, jest gorzej niż wszyscy myśleli.

Kolejny ratownik medyczny przerwał ciszę i pokazał, jak w rzeczywistości placówki medyczne radzą sobie z epidemią koronawirusa. Nie jest tajemnicą, że personel pracuje w pocie czoła, ale i tak brakuje tam niemal wszystkiego. Fotografia zamieszczona w mediach społecznościowych przez pracownika służby zdrowia, odbiera mowę.

Nieoficjalnie: padła konkretna data wprowadzenia ponownego lockdownuNieoficjalnie: padła konkretna data wprowadzenia ponownego lockdownuCzytaj dalej

Jest gorzej niż wszyscy myśleli. Ratownik medyczny pokazał upadek polskich szpitali

Od miesięcy trwa walka z koronawirusem. 28 października Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 18 820 potwierdzonych przypadkach zarażenia i aż 236 zgonach (29 ofiar nie miało chorób współistniejących). Brakuje lóżek, respiratorów i rąk do pracy. Sytuacja jest dramatyczna, a zdaniem ekspertów będzie jeszcze gorsza, jeżeli nie uda się zahamować drastycznego wzrostu zachorowań.

Tymczasem pan Paweł Oskwarek, ratownik medyczny, w rozmowie z Wirtualną Polską ujawnił całą prawdę na temat tego, co wyprawia się w szpitalach. Przyznaje, że personel nie ma czasu na odpoczynek, a pracownicy muszą dzielić się między sobą miejscem. Dodał też, że w jego opinii system polskiej służby zdrowia zwyczajnie upadł.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Zauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoZauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoCzytaj dalej

- Moim zdaniem system już upadł. Patrząc na to, jak długo musimy czekać, by oddać pacjenta do szpitala, jak długo musimy w ogóle szukać wolnego miejsca, obserwując jak to wszystko wygląda od środka, śmiało mogę powiedzieć, że nie ma już czasu na półśrodki - mówił w rozmowie z Wirtualną Polską pan Oskwarek.

Mężczyzna nie kryje, że chociaż już jest źle, może być o wiele gorzej. Dodaje, że najtrudniej jest, gdy do zarażeń dochodzi wśród pracowników.

- Mój kolega z zespołu jest dodatni. Jeździłem z nim i stąd taka decyzja sanepidu. Ale to nie nowość. [...] Z dnia na dzień ratowników jest coraz mniej, bo albo chorują, albo odbywają kwarantannę. Czasami czuję, jakby to była schodząca lawina, która zmiata wszystko, co napotka na drodze. W mojej stacji jakiś czas temu zachorowała 1 osoba, a 3, które miały z nią kontakt, poszły na kwarantannę. Grafik się posypał. Po jakimś czasie kolejne 3 osoby zachorowały i kolejne kilka poszło na izolację. Pracujących osób jest coraz mniej - dodaje w rozmowie z WP.

Pan Oskwarek opublikował również na swoim Facebooku zdjęcie leżącego na podjeździe przed szpitalem człowieka - to przykryty kocem ratownik medyczny, któremu akurat udało się znaleźć chwilę na odpoczynek. Fotografia nie pozostawia wątpliwości, że sytuacja jest dramatyczna. Okazuje się, że to wcale nie jest najbardziej porażające miejsce, w którym pracownicy mogą odetchnąć.

- My wyczekujemy na zgłoszenia, bo chcemy ratować pacjentów. Ale to, co dzieje się wokół woła o pomstę do nieba. Siedząc w karetce "covidowej" w kombinezonach, bez możliwości zjedzenia, picia czy załatwienia potrzeb fizjologicznych, czasem przysypiamy. Podobnie jak do fotografii zmęczonych, śpiących na karimacie ratowników. Myślę, że niejeden ratownik mógłby pokazać zdjęcie, gdy przysypia oparty o łóżko pacjenta, czekając aż szpital go przyjmie. Zdarza się, że bezsilnie opieramy się o ściany, chodzimy na rzęsach. Najgorzej, że na tym wszystkim tracą pacjenci - relacjonował ratownik medyczny w wywiadzie dla WP.

Dzisiaj grzeje:

1. Mamy potwierdzenie, właśnie przedłużono uciążliwy zakaz. Wiemy do kiedy potrwa, dotknie wielu Polaków

2. Ogromna zmiana na 1 listopada. Pilne stanowisko kościoła na Wszystkich Świętych

3. Rodzina pogrążona w żałobie, przekazała tragiczne informacje. Nie żyje Gabriel Wiśniewski

- A oto podsumowanie PSEUDO Państwowego Ratownictwa Medycznego... Medyku staraj się bardziej... Medyku daj z siebie więcej - tak pan Paweł Oskwarek skwitował zdjęcie, którym podzielił się z internautami.

Mężczyzna wyjawił także, że personel medyczny ma wykonywanych bardzo mało testów przesiewowych i jeżeli nie ulegnie to zmianie, sytuacja wciąż będzie dramatyczna.

Obrazy Pikio

Facebook.com Paweł Oskwarek

Najlepsze newsy dnia:

  1. Rottweiler śmiertelnie pogryzł noworodka, chciał go zakopać. Koszmar rodziny
  2. Tragedia z samego rana. Nie żyje mistrz świata, miał tylko 37 lat, zostawił żonę i dzieci
  3. Wojsko wychodzi na ulice w Polsce. Morawiecki właśnie wydał nowe zarządzenie
  4. Pilna zmiana w godzinach dla seniorów. Rząd właśnie ją wprowadził
  5. Wszyscy się mylili. Koronawirus zaraża inaczej niż sądziliśmy, nowe odkrycie nie pozostawia złudzeń
  6. Mapy Google pokażą, gdzie odbywają się protesty. Narzędzie ma pomóc w strajku kobiet
  7. Zostało ci mięso z rosołu? Masz ogromne szczęście, zrób z niego niepowtarzalny farsz do pierogów
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News