Ratownik medyczny nagrał wiadomość do wszystkich Polaków. Każdy powinien wziąć sobie do serca jego przesłanie

Ratownik medyczny nagrał wiadomość do wszystkich Polaków. Każdy powinien wziąć sobie do serca jego przesłanie Źródło: facebook.com Szpital Kalisz

Ratownik medyczny nie mógł milczeć w takiej sytuacji. Nagrał wiadomość do wszystkich Polaków, każdy powinien wysłuchać jego krótkiego przekazu i wyciągnąć wnioski.

Ratownik medyczny postanowił zaapelować do wszystkich. Nie jest jeszcze za późno, by wziąć sobie do serca jego słowa. Każda dobra decyzja pomoże w walce z koronawirusem.

Ratownik medyczny codziennie ryzykuje zdrowie i życie

Tomasz Stasiak z Kalisza pracuje jako ratownik medyczny. Jak każdy lekarz czy pielęgniarka, pracując dla służby zdrowia, jest ogromnie narażony na zakażenie. Codziennie ryzykuje zdrowie i życie, aby pomagać tym najbardziej potrzebującym. Stres, napięcie, presja nie odpuszczają. Teraz ratownik boi się także o swoją rodzinę. Okazało się, że podczas jednego z dyżurów miał kontakt z pacjentem, który okazał się zakażony. O fakcie dowiedział się, kiedy wrócił z pracy do domu, do najbliższych.

Tomasz Stasiak zdecydował się spędzić czas kwarantanny w domu. Cała trójka - ratownik, żona oraz syn - odnotowała u siebie objawy przeziębienia. Na tę chwilę znoszą COVID-19 łagodnie, jednak obawiają się, że sytuacja może w każdej chwili zmienić się o 180 stopni i ich stan zdrowia gwałtownie się pogorszy. Statystyki mówią same za siebie: ponad 450 pracowników służby zdrowia przeszło test na koronawirusa pozytywnie, a aż 4,5 tysiąca osób przebywa na kwarantannie. Brakuje rąk do pracy, na co zwraca uwagę ratownik w nagraniu. Wideo zostało opublikowane 2 tygodnie temu, jednak jego apel jest nadal aktualny.

"Wchodzimy do każdej chałupy jak do miny" - ratownik apeluje

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Kolejny dzień walki z koronawirusem. Kolejny dzień jadę do roboty, jest 6 rano. Słuchajcie, jest to dla nas ciężki czas. Dla nas, dla całej służby zdrowia, poczynając od dyspozytorów medycznych, co mają ogromną i ciężką robotę. Dla nas, na pierwszym froncie ratowników, bo wchodzimy do każdej chałupy jak do miny. No i później pielęgniarki, lekarze, diagności, salowe, wszyscy - słuchajcie, jesteśmy na polu bitwy, naprawdę uwierzcie mi. Proszę was, zastanówcie się ludzie, nie wychodźcie z domu, zostańcie te 14 dni, ta kwarantanna jest dla każdego.

Dzisiaj grzeje: 1. Sejm właśnie ustalił specustawę funduszową. Wszystkich będą obowiązywać nowe przepisy
2. Media dotarły do sąsiadów Szumowskiego. Na jaw wyszła cała prawda na temat Ministra Zdrowia

Ratownik zaznacza, że każdy sklep, przystanek, każde miejsce jest niebezpieczne. Nawet bliska osoba: np. "teściowa, którą kochasz może Cię zarazić, bo była w kościele w niedzielę, a tam sąsiadka na nią kichła" - wirus z łatwością roznosi się drogą kropelkową. Ratownik mówi, że ma dla kogo żyć, nie tylko on, ale i inni pracownicy medyczni.

- Za każdym razem wychodząc z domu do roboty mam łzy w oczach. Nie pytam, co mam przywieźć, jak będę wracał z pracy, czy mam chleb kupić czy coś na kolację - nie pytam, bo nie wiem, czy wrócę. Uwierzcie mi. Zostawiam w domu dwójkę dzieci, za każdym razem ich całuję. Pamiętajcie te słowa, bo mamy dla kogo żyć - kończy apel Tomasz Stasiak.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Objawy świadczące o chorobie tarczycy. Nigdy ich nie lekceważ
  2. Zmarła znana polska dziennikarka sportowa. Odeszła w młodym wieku, jej głos znały tysiące 
  3. Smutne wieści od rodziny Martyniuków. Niestety, przy stole zabraknie mamy Zenka
  4. Marta Kaczyńska podczas kwarantanny pokazała bardzo dwuznaczne zdjęcie. Będzie afera?
  5. Teraz Auchan wprowadza zmiany w funkcjonowaniu. Piękny gest, ani Lidl ani Biedronka nie wpadli na podobny pomysł
  6. Ważne dla wszystkich. Jutro Lidl, Biedronka, Dino, Żabka i Kaufland będą pracować inaczej niż zwykle

Źródło: Fakt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News