Ratownik medyczny ujawnił prawdę
Pixabay.com tmblog_ro
Monika Majko - 2 Listopada 2020

Ratownik medyczny ujawnił rozpaczliwą prawdę nt. służby zdrowia. Wielu woli milczeć, fakty są bezlitosne

Ratownik medyczny przerwał milczenie i ujawnił całą prawdę o fatalnej sytuacji w polskiej służbie zdrowia. Medycy rozkładają ręce, nic nie mogą zrobić.

Ratownik medyczny to w obecnych czasach zawód niebywale niebezpieczny. Przecież to właśnie ci medycy stoją na pierwszej linii kontaktu z pacjentem i od ich szybkiej reakcji często zależy życie poszkodowanego. Jeden z ratowników przerwał milczenie i ujawnił cała prawdę o obecnej pracy w służbie zdrowia. Sytuacja jest fatalna, medycy rozkładają bezradnie ręce.

Z ostatniej chwili: zapadła ostateczna decyzja. Minister potwierdził, ogromna zmiana dla wielu PolakówZ ostatniej chwili: zapadła ostateczna decyzja. Minister potwierdził, ogromna zmiana dla wielu PolakówCzytaj dalej

Ratownik medyczny ujawnił prawdę o aktualnej sytuacji w polskiej służbie zdrowia

W związku z trudna sytuacją epidemiczną w kraju, polska służba zdrowia przechodzi wyjątkowo trudny czas. Gwałtowny wzrost liczby nowych przypadków COVID-19 spowodował paraliż szpitali, co stanowi zagrożenie nie tylko dla ofiar pandemii, ale również wszystkich innych pacjentów.

- Tak, mamy kryzys. Sytuacja jest fatalna, a najgorsze dopiero przed nami. System ochrony zdrowia załamuje się. Tak, ludzie będą przez to umierać - wyznał w rozmowie z portalem wp.pl Wojciech Skotnicki, ratownik medyczny ze Szczecina.

Ratownicy medyczni podkreślają w rozmowie z dziennikarzami wp.pl, że wielu z nich przebywa obecnie na kwarantannie lub w izolacji, dlatego coraz większym problemem staje się obsadzanie personelem karetek pogotowia. Każdy wyjazd ambulansu do osoby z podejrzeniem koronawirusa wydłuża się nawet o godzinę, ponieważ wizyta taka wymaga zachowania wszelkich procedur bezpieczeństwa.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Zauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoZauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoCzytaj dalej

Ratownik medyczny nie ukrywa, że sytuacja jest fatalna

Dla tych pacjentów często brakuje miejsc w szpitalach, długo czekają w kolejkach na podjazdach. To dodatkowo blokuje karetki, które następnie i tak muszą zostać poddane dezynfekcji, przez co czas w którym są gotowe do podjęcia kolejnej interwencji znów się wydłuża. To zagraża zdrowiu i życiu nie tylko pacjentów z COVID-19.

- Wszystko to przekłada się na znacznie wydłużony czas dojazdu do pacjenta - przyznaje Skotnicki.

- Oczywiście, czas dojazdu karetki od momentu otrzymania wezwania powinien być jak najkrótszy. Dyspozytor na miejsce zdarzenia kieruje najbliższy wolny zespół i tu pojawia się pewne "ale". Ten najbliższy zespół nie musi być najbliższy geograficznie. Ba, zazwyczaj tak nie jest. Często karetki dedykowane dla miejsca zdarzenia są zajęte innymi czynnościami. Może się wiec okazać, że najbliższy wolny zespół jest kilkadziesiąt kilometrów od miejsca, z którego jest wezwanie - tłumaczy w rozmowie z wp.pl Michał Fedorowicz, ratownik medyczny z Warszawy.

Dzisiaj grzeje:

1. Pilny komunikat do Polaków. Ogromne ograniczenia zaczęły obowiązywać, wielu będzie rozczarowanych

2. Kiedy zamknięcie fryzjerów i salonów kosmetycznych? Padła jasna deklaracja

3. Cmentarze zostają otwarte, nikt nie dostanie mandatu. Prezydent miasta podjął decyzję, jest dobitny komunikat

Ratownik z Warszawy zapewnia, że zespoły ratownictwa medycznego realizują wszystkie wezwania. Niestety, czas ich docierania do potrzebujących osób znacznie się wydłuża, co przekłada się bezpośrednio na wzrastające zagrożenie ich zdrowia i życia.

- Niestety, w wielu miejscach pojawiamy się później niż przed pandemią. Jeżeli mam w mojej stacji trzy zespoły podstawowe i one cały czas jeżdżą, z czego dwa stanęły pod szpitalem na sześć godzin każdy, to później mamy przez te sześć godzin dyspozycyjną tylko jedną karetkę. Do koronawirusa, innych chorób i wszelkiego rodzaju zdarzeń, których uczestnicy potrzebują pomocy medycznej - wyjaśnił Michał Fedorowicz.

- Nie rozdwoimy się, nie możemy być wszędzie [...] Prosimy o wyrozumiałość. Dopóki można, jeździmy. Dopóki dajemy radę, będziemy to robić - dodał inny medyk, Piotr Chudy z Rawicza.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Pierwsze spotkanie niemowlęcia z małym buldożkiem. Rodzice wszystko nagrali
  3. Rodzina Lewandowskich znowu się powiększy? Zdjęcie Anny wywołało falę spekulacji (FOTO)
  4. Córka Marty Kaczyńskiej przekazała radosną nowinę. Nie mogła już ukrywać, ekscytacji nie ma granic
  5. Z ostatniej chwili: Prezydent przekazał przykre informacje. Nie żyje znany polityk
  6. Grób Anny Przybylskiej zapiera dech. Mało kto wie, że nie została pochowana sama
  7. Disney stworzyło robota, który wprawi Cię w zakłopotanie. Niesamowity realizm i przeszywające spojrzenie
  8. Staropolski przepis na kapustę kiszoną z żurawiną ma powalające zalety. Samo zdrowie na talerzu
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News