Ważny apel polskich ratowników medycznych. Proszą tylko o jedną rzecz

Ważny apel polskich ratowników medycznych. Proszą tylko o jedną rzecz Źródło: twitter A. Gmiterek-Zabłocka

Ratownicy medyczni zwrócili się do Polaków z pilnym apelem. Ich prośba dotyczy tylko jednej rzeczy, która może uratować życia wielu osób w kraju. Każdy powinien wziąć do serca słowa medyków.

Ratownicy medyczni zaniepokojeni sytuacją w kraju wystosowali do Polaków niezwykle ważny apel. Proszą nas wszystkich tylko o jedną rzecz. W obliczu szybkiego rozprzestrzeniania koronawirusa, ich prośba powinna trafić do jak największej liczby osób. 

Koronawirus w Polsce. Ratownicy medyczni pracują każdego dnia

W Polsce zostało stwierdzonych już ponad 200 przypadków zarażeń koronawirusem. Każdego dnia ta liczba osób wzrasta, powodując coraz większy niepokój w Polakach. Zgodnie ze słowami ministra zdrowia jeszcze w tym tygodniu możemy się spodziewać, że liczba osób zarażonych będzie wynosić ponad 1000 osób. 

Lekarze, pielęgniarki i ratownicy medyczni pracują nieustannie, by nieść pomoc każdej osobie zarażonej, ale także tym, u których pojawiło się ryzyko zarażenia koronawirusem. Niestety, coraz częściej pojawiają się przypadki, że osoby, które mogą być zarażone, nie informują o tym medyków. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Takie osoby stwarzają zagrożenie dla zespołu ratownictwa medycznego, gdyż jeśli objawy się potwierdzą na miejscu, a zespół nie będzie odpowiednio ubrany i nie zabezpieczy pacjenta, wiąże się to z wyłączeniem zespołu z pracy i kwarantannę do wyników - przekazał jeden z medyków w rozmowie z Faktem. 

Ratownicy medyczni wystosowali do Polaków ważny apel

- Niestety, bardzo dużo ludzi nie mówi prawdy, a to oznacza, że jest duża szansa, że zabraknie nas w pewnym momencie. Ludzie, mówcie co się dzieje naprawdę, bo wykończycie wszystkich pracowników szpitali i pogotowia! - dodał zaniepokojony ratownik. 

W związku z tym, ratownicy medyczny w Polsce zwrócili się do obywateli kraju z niezwykle ważnym apelem, który dziś z samego rana pojawił się w mediach społecznościowych. 

- #NieKłamMedyka - hasło ratowników medycznych. Personel, który jedzie do chorego musi wiedzieć np., że ten miał kontakt z osobami z Włoch i może mieć #koronawirus. Inaczej niejednokrotnie kwarantannę musi przejść cały zespół karetki @Radio_TOK_FM @TOKFM_NEWS - czytamy na Twitterze. 

Dzisiaj grzeje: 1. Prezydent wydał ważne oświadczenie ws. pensji Polaków. Szykuje się ogromna zmiana na czas epidemii

2. Biedronka i Lidl dadzą premię pracującym podczas kwarantanny. Kwota wprawia w osłupienie, ryzykowalibyście?

Akcja #NIeKłamMedyka podkreśla, jak ważne jest, by informować cały personel medyczny karetki, że jest się zarażonym lub możne być zarażony koronawirusem. Brak informacji sprawia, że kwarantannę musi przejść cały zespół karetki, co powoduje, że osoby, które mogą nieść pomoc innym, pozostają bez takiej możliwości.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pacjent zero już dziś zostanie wypisany ze szpitala. Mężczyzna jest już w pełni zdrowy
  2. Nie żyje były reprezentant Polski. Był prawdziwą legendą Ekstraklasy, oficjalny komunikat klubu
  3. Wystarczy woda, mąka i jeden sekretny składnik. Dawno zapomniany przepis podbija polskie domy
  4. Zapadła decyzja ws. pieniędzy Polaków. Wszystko zacznie się od jutra
  5. RMF: Rząd chce przywrócić handel w niedziele. Niespodziewana wiadomość z ostatniej chwili
  6. Uważajcie, po badaniach w laboratorium Lidl pilnie wycofuje uwielbiany produkt. Nie jedzcie go

źródło: twitter

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News