Rasistowski atak na Greka w Warszawie. Co się dzieje z Polską?!

Rasistowski atak na Greka w Warszawie. Co się dzieje z Polską?! Źródło: KSP

Według policyjnych danych, na przestrzeni ostatnich trzech lat liczba ataków motywowanych nienawiścią rasową raptownie wzrosła. Właśnie odnotowano kolejny tego typu przypadek. Tym razem napastnicy za ofiarę obrali sobie Greka.

Do pobicia doszło w Warszawie. Mężczyzna greckiego pochodzenia został zaatakowany w autobusie linii 109. Napastnicy wypchnęli go z pojazdu i pobili. Podczas ataku grupa nie stroniła od uwag dotyczących pochodzenia ofiary.

- Wypchnęła go z pojazdu, a następnie biła i kopała po całym ciele. Pokrzywdzonego wyzywano też z uwagi na jego przynależność narodowościową – wyjaśnia Agnieszka Włodarska z sekcji prasowej KSP.

Śledczy po zebraniu zeznań od świadków i sporządzeniu portretu pamięciowego rozpoczęli poszukiwania napastników. Ci rozpierzchli się od razu po zdarzeniu. Do tej pory udało się złapać siedmiu podejrzanych mężczyzn w wieku od 17 do 32 lat. Usłyszeli zarzut dotyczący pobicia na tle narodowościowym o charakterze chuligańskim. Następne 3 miesiące spędzą w areszcie, ale grozi im aż 5 lat pozbawienia wolności.

O eskalacji nastrojów ksenofobicznych alarmuje policja i stowarzyszenie „Nigdy więcej”. Jeszcze w 2014 roku doliczono się 262 przypadków przestępstw z nienawiści. W 2016 doszło do 765 tego typu ataków. W samej Warszawie jeszcze niedawno głośno było o hindusce, której w autobusie groziło trzech mężczyzn, krzycząc „Spłoniesz! Śmierć brudasom!” i pobitym w al. Wilanowskiej Egipcjaninie.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News