Izraelscy naukowcy z Uniwersytetu w Tel Awiwie ostrzegają o wzroście incydentów o charakterze antysemickim na całym świecie.

Z opublikowanego przez naukowców raportu wynika, że w ubiegłym roku odnotowano na całym świecie 766 poważnych incydentów o podłożu antysemickim podczas gdy rok wcześniej było 544 takich zdarzeń.

Najczęściej do antysemickich incydentów dochodziło w ubiegłym roku we Francji, Wielkiej Brytanii  i Stanach Zjednoczonych – kolejno 164, 141 i 80 przypadków takich incydentów jak napaści z bronią w ręku, ataki na synagogi, szkoły i cmentarze.

Jak podkreślają autorzy raportu – rok 2014 był najgorszym rokiem pod względem antysemickich incydentów od 2009 roku.

Za główne przyczyny wzrostu antysemityzmu w Europie izraelscy naukowcy wskazują budzący wiele kontrowersji i nieporozumień konflikt Izraela z Palestyną a także zwiększający się wpływ propagandy Państwa Islamskiego na społeczność muzułmanów zamieszkujących zachodnie kraje Europy.

bh, źródło: rp.pl

Zobacz również

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.