Raport: Homoseksualiści nie chcą małżeństw jednopłciowych
Wiadomości Pikio - 8 Lipca 2015

Raport: Homoseksualiści nie chcą małżeństw jednopłciowych

Demografowie z Uniwersytetu Łódzkiego opublikowali raport, z którego wynika, że tylko nieliczni homoseksualiści skorzystaliby z prawa do zawarcia legalnego związku małżeńskiego. Dokument nie spodobał się środowiskom LGBT, które twierdzą, że przedstawiony raport nie ma przełożenia na rzeczywistość.

Polscy demografowie, którzy stworzyli raport, ustalili, że w takich krajach jak Czechy, Słowacja czy Węgry gdzie jest możliwość zarejestrowania związków jednopłciowych tylko nieliczni korzystają z tego prawa i jest ich z każdym rokiem coraz mniej. Na przykład na Węgrzech w 2014 roku z prawa do zawarcia związku skorzystało jedynie 260 homoseksualnych par. Jak przekonuje dr Piotr Szukalski z Łódzkiego Uniwersytetu gdyby nasze przepisy zezwalały na rejestrację, i tak niewiele par by z tej możliwości skorzystało ponieważ podobnie dzieje się w krajach gdzie związki jednopłciowe są legalne. Raport ostro skrytykowały polskie środowiska LGBT, które się z nim nie zgadzają i uważają go za niezgodny z rzeczywistością. Według nich z nowego prawa w Polsce skorzystałoby tysiące homoseksualnych par, które tylko na to czekają. Jak przekonują działacze walczący o związki partnerskie nawet jeśli byłoby to prawdą, że niewielu homoseksualistów skorzystałoby z takiego prawa to i tak trzeba to prawo stworzyć.Polub pikio.pl by być na bieżąco!
bh
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News