Jak podają belgijskie media, organizator zamachów w Paryżu jest już w rękach policji. Salah Abdeslam został ranny podczas obławy przeprowadzonej w brukselskiej dzielnicy Molenbeek. 

Według najnowyszych informacji, w akcji antyterrorystycznej zginęła jedna osoba, a Abdeslam został ranny w nogę. Podczas operacji wywiązała się wymiana ognia. Media podają, że informacja o postrzeleniu organizatora listopadowych zamachów została potwierdzona przez źródła w belgijskiej policji.

Operacja ta była najprawdopodobniej następstwem wtorkowej wymiany ognia między francuskimi i belgijskimi policjantami a terrorystami w innej dzielnicy Brukseli. Według nieoficjalnych informacji, jednym ze zbiegów z tej konfrontacji był właśnie Salah Abdeslam. Nie zostało to oficjalnie potwierdzone, podana została jednak informacja o znalezieniu w mieszkaniu odcisków palców Abdeslama, broni palnej wraz z dużą ilością amunicji oraz flagi tzw. Państwa Islamskiego.

Salah Abdeslam jest domniemanym organizatorem listopadowych zamachów w Paryżu, w których zginęło 130 osób. Po ucieczce z powrotem do Belgii, ślad się po nim urwał. Pierwszym od tego czasu realnym tropem było znalezienie dowodów obecności w mieszkaniu w brukselskiej dzielnicy Forest, na które został przypuszczony wtorkowy szturm.

 

Zobacz również

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.