Jak wynika z najnowszego badania zaufania społecznego do polityków przeprowadzonego przez IBRIS, prezydent Andrzej Duda cieszy się największym zaufaniem. Na podium znalazł się również lider Nowoczesnej, Ryszard Petru. 

Największym zaufaniem wśród polityków cieszy się prezydent Andrzej Duda, któremu ufa blisko połowa Polaków tj. 46%. Tuż za głową państwa zalazła się szefowa rządu Prawa i Sprawiedliwości Beata Szydło z wynikiem 36,6%.

Na podium znalazł się również lider opozycyjnej partii Nowoczesna, Ryszard Petru, któremu według badania IBRIS ufa 36% badanych.

Za podium uplasował się prezes Trybunału Konstytucyjnego, Andrzej Rzepliński, który uzyskał wynik na poziomie 33,7%.

Dalej w zestawieniu pojawili się – Barbara Nowacka (33,3%), Władysław Kosiniak-Kamysz (32,1%), Donald Tusk (31,8%), Mateusz Morawiecki (31,5%), Jarosław Kaczyński (29,5%), Paweł Kukiz (29%).

Politykami, którym Polacy najbardziej nieufają są już tradycyjnie Janusz Korwin-Mikke, który nie wzbudza zaufania aż u 68% Polaków oraz Antoni Macierewicz – 61,7%. Następnie Jarosław Kaczyński (59,5%), Zbigniew Ziorbo (55,5%), Krystyna Pawłowicz (54,5%) oraz Grzegorz Schetyna (51,2%).

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh, źródło: ibris dla onet

...

Zobacz również