Polska pierwsza w rankingu. Są powody do radości? Sami oceńcie

Polska pierwsza w rankingu. Są powody do radości? Sami oceńcie Źródło: Fot. Pxhere

Ten ranking może naprawdę zadziwić! Polacy znaleźli się na samym szczycie, deklasując pozostałe nacje, jednak każdy z nas powinien sam ocenić, czy jest to prawdziwy sukces.

Naukowcy z Uniwersytetu im. Św. Marii w Londynie zbadali poziom religijności młodych osób z całej Europy. Ankietowani w wieku od 16 do 29 lat zdecydowali się ujawnić, czy są wierzący oraz jak praktykują swoją religię.

Zaskakujący (?) ranking

Polacy miażdżąco wygrali ranking - aż 83 proc. pytanych potwierdziło, że są chrześcijanami. Nikt nie zadeklarował innej religii, a 17 proc. stwierdziło, że nie są osobami wierzącymi. Co ciekawe, kwestia praktykowania religijnych zachowań oraz tradycji nie jest aż tak powszechna. "Jedynie" 39 proc. ankietowanych zdradziło, że uczestniczy w mszy co najmniej raz w tygodniu. Mimo zdecydowanie niższego wyniku, w tej kwestii nasz kraj także okazuje się przodować.

Niezmiennie na szczycie

Podobne wyniki ujawnia ranking krajów, w których młodzi ludzie przywiązują dużą wagę do modlitwy. 50 proc. pytanych Polaków potwierdza, że poświęca czas na chwilę religijnego skupienia. Czy jesteście zaskoczeni takimi wynikami?

  1. PÓŁ MILIONA Polaków będzie miało koszmarne kłopoty!
  2. Warszawa: policja z bronią maszynową przeciwko studentom
  3. Z Kaczyńskim coraz gorzej. Nie jest w stanie wyjść z domu
Następny artykuł
0 Skomentuj

Komentarze 0

Ocena artykułu