Ten ranking może naprawdę zadziwić! Polacy znaleźli się na samym szczycie, deklasując pozostałe nacje, jednak każdy z nas powinien sam ocenić, czy jest to prawdziwy sukces.

Naukowcy z Uniwersytetu im. Św. Marii w Londynie zbadali poziom religijności młodych osób z całej Europy. Ankietowani w wieku od 16 do 29 lat zdecydowali się ujawnić, czy są wierzący oraz jak praktykują swoją religię.

Zaskakujący (?) ranking

Polacy miażdżąco wygrali ranking – aż 83 proc. pytanych potwierdziło, że są chrześcijanami. Nikt nie zadeklarował innej religii, a 17 proc. stwierdziło, że nie są osobami wierzącymi.

Co ciekawe, kwestia praktykowania religijnych zachowań oraz tradycji nie jest aż tak powszechna. „Jedynie” 39 proc. ankietowanych zdradziło, że uczestniczy w mszy co najmniej raz w tygodniu. Mimo zdecydowanie niższego wyniku, w tej kwestii nasz kraj także okazuje się przodować.

Niezmiennie na szczycie

Podobne wyniki ujawnia ranking krajów, w których młodzi ludzie przywiązują dużą wagę do modlitwy. 50 proc. pytanych Polaków potwierdza, że poświęca czas na chwilę religijnego skupienia.

Czy jesteście zaskoczeni takimi wynikami?

ZOBACZ TAKŻE:

  1. PÓŁ MILIONA Polaków będzie miało koszmarne kłopoty!
  2. Warszawa: policja z bronią maszynową przeciwko studentom
  3. Z Kaczyńskim coraz gorzej. Nie jest w stanie wyjść z domu

Czy lekcje religii powinny się odbywać w polskich szkołach?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

8 najdziwniejszych relikwii, które przyprawią cię o zawrót głowy


Kto odpuszcza księżom najcięższe grzechy? Szokujące sekrety Watykanu [ZDJĘCIA]