Poznaliśmy ranking diet opracowany przez specjalistów. Już nie musisz się martwić o szczupłą sylwetkę

Poznaliśmy ranking diet opracowany przez specjalistów. Już nie musisz się martwić o szczupłą sylwetkę Źródło: Fot. Pixabay.com

Dieta to słowo, które niejednego człowieka wprawia w zakłopotanie. Przychodzi taki czas, że każdy chce schudnąć. Zazwyczaj nie kończy się na jednym podejściu. Już sama ilość diet niektórych zniechęca - w końcu jest ich tyle rodzajów. Która jest najlepsza? Na szczęście znamy odpowiedź.

Dieta jest konieczna, aby uzyskać zdrową i atrakcyjną sylwetkę. Przejście na zdrowe odżywianie zdecydowanie należy do trudnych. Czasami jednak trudniejsze jest wybranie odpowiedniej diety. W końcu jest wśród nich taki wybór. Na szczęście na ratunek przychodzą naukowcy, którzy postanowili, że wyłonią najlepszą z nich. Niedawno podzielili się wynikami badań.

Najlepsza dieta to...

Według Redaktorów z "U.S. News&World Report", którzy analizowali ponad czterdzieści najpopularniejszych diet przy pomocy lekarzy, kardiologów, dietetyków, psychologów, bariatrów i ekspertów do spraw żywienia, najlepszą dietą jest... dieta śródziemnomorska. DALSZA CZĘŚĆ POD GALERIĄ I FILMEM

To, co jest najważniejsze w diecie śródziemnomorskiej to kilka jej aspektów. Po pierwsze - niewielka ilość spożywanego czerwonego mięsa (powoduje ono nowotwory układu pokarmowego). Po drugie - niewielka ilość cukru i tłuszczów nasyconych w codziennych posiłkach (najlepiej węglowodany pochodzące z warzyw). Po trzecie - pełnowartościowe produkty, w których skład wchodzą między innymi warzywa, oliwa z oliwek, nasiona i orzechy (polecane w szczególności orzechy włoskie i migdały). Dieta ta jest bardzo uniwersalna, ponieważ pomaga nie tylko w odchudzaniu, ale i w walce z chorobami cywilizacyjnymi. Między innymi tymi, które dotyczą mózgu, a także serca. Dieta śródziemnomorska pomoże nam także zadbać o profilaktykę nowotworów (w szczególności jeśli chodzi o raka jelita grubego). Ograniczy także ewentualne ryzyko zapadnięcia na cukrzycę.

Niebezpieczne diety

Zdecydowanie niezalecane diety to tak zwana (szczególnie ostatnimi czasy popularna w Polsce) dieta Dukana, czyli taka, która drastycznie obcina z posiłków węglowodany na rzecz białka i tłuszczu. Powoduje ona na dłuższą metę niebezpieczne problemy zdrowotne, które mogą być konsekwencją jej stosowania. ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Ola Kwaśniewska ZASKOCZYŁA! Nikt się TEGO nie spodziewał 
  2. Odkryliśmy największą TAJEMNICĘ Agnieszki Chylińskiej. Fani pospadają z krzeseł
  3. Paweł Domagała z córką Ferdka z Kiepskich wzbudzili emocje. Wygląd żony muzyka jest nieziemski 
  4. Margaret jak Doda, Meghan Markle i Beata Kozidrak! Niesamowite, fanom opadły szczęki 
  5. Bardzo smutne informacje dla fanów serialu „Ranczo”. Widzowie załamani 
  6. HGA Media – duży sukces firmy, szansa na karierę dla młodych

 

źródło: Radio ZET

Następny artykuł