„Ranczo” stało się dla milionów Polaków kultowym serialem już po pierwszych kilku odcinkach. Perypetie mieszkańców Wilkowyj przez dziesięć lat naprzemiennie bawiły i wzruszały telewidzów. Niestety skończyła się właśnie pewna era. Kraj obiegła informacja o śmierci jednego z ojców sukcesu hitowej produkcji TVP.

„Ranczo” w dużej mierze było odbierane przez widownie jako ukazanie naszego społeczeństwa w pigułce. W bardzo małej miejscowości nie brakowało politycznych skandali, wojny medialnej, ale też problemów, z którymi większość z nas musi borykać się na co dzień.

Tak genialny serial nie powstałby jednak gdyby nie osoby, które wpadły na pomysł wykreowania Wilkowyj na symbol naszych wewnętrznych wojenek.

„Ranczo” – nie żyje współtwórca serialu

Wczoraj świat telewizji musiał pogodzić się z nieprawdopodobną stratą. W wieku 60 lat zmarł Andrzej Grembowicz, scenarzysta, dzięki któremu mogliśmy podziwiać takie seriale jak „Ranczo” czy „Ekstradycja”. WiadomośćF o jego śmierci przekazał reżyser Wojciech Adamczyk.

– Odszedł Andrzej Grembowicz, scenarzysta RANCZA, SIŁY WYŻSZEJ, DZIEWCZYN ZE LWOWA, RANCZA WILKOWYJE, RODZINY ZASTĘPCZEJ… Wielu jeszcze filmów i seriali. Mistrz słowa, Artysta z wielką wyobraźnią i wielkim sercem, wybitny Komediopisarz. Z przejęciem i troską obserwował otaczającą rzeczywistość, trafnie ją diagnozował, ale krytyczny opis zawsze nasączał ciepłem i życzliwością dla drugiego człowieka. Stworzył niezwykłą, wielobarwną galerię postaci, które będą za nim tęsknić. My też. Jędrku, dziękuję za wszystko – napisał na swoim profilu facebookowym.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Martyna Wojciechowska wyjawiła swoje prywatne sekrety. Można się popłakać!

Andrzej Grembowicz urodził się w 1958 roku. Już od najmłodszych lat przejawiał wielkie zdolności pisarskie, co zaowocowało realizacją wielu projektów i możliwościami współpracy. Za sprawą swojego talentu i zamiłowań politycznych trafił nawet do Sejmu RP, gdzie pełnił nawet rolę redaktora naczelnego „Kroniki Sejmowej”.

Najbardziej znany był oczywiście ze swoich scenariuszy. Na koncie zgromadził 16 historii do produkcji telewizyjnych. Mało osób wie, że specjalnie na potrzeby „Rancza” tworzył teksty do piosenek.

Zmarł scenarzysta „Rancza”

Śmierć Andrzeja Grembowicza wstrząsnęła nie tylko widzami, ale także aktorami, z którymi współpracował.

Nie żyje Andrzej Grembowicz vel Robert Brutter, niezapomniany scenarzysta „Rancza” [*] Nie żegnam Cię Przyjacielu, bo dzięki swojej twórczości zostaniesz z nami na zawsze, ale żal ogromny – napisał na Facebooku Artur Barciś.

– Po długiej i ciężkiej chorobie zmarł człowiek dzięki któremu mogliście śmiać się, wzruszać i zastanawiać nad trafnością politycznego i społecznego kontekstu słów wypowiedzianych w serialu RANCZO. Mistrz słowa filmowego, (arcymistrz scenariuszowych ranczowych didaskaliów) pisarz, Andrzej Grembowicz pseudonim Robert Brutter – dodał Bogdan Kalus.

ZOBACZ TAKŻE

  1. Oliwia Bieniuk o mamie. Rozrywające słowa córki Przybylskiej 
  2. Bezdomny ojciec, później tętniak mózgu. Gwiazda TVP: „Uslyszałam od lekarzy wyrok” 
  3. Syn Nosowskiej wściekły jak nigdy. Nazwał celebrytę dzi*ką i życzył mu gwałtu. 
  4. Znaki zodiaku o ognistym temperamencie. Kto ma diabełka za skórą?

Zbigniew Wodecki tym się nie chwalił! Takiego go nie znaliśmy