Zdjęcie odbiera mowę. Tak wygląda grób Leona Niemczyka tuż przed 13 rocznicą śmierci

Zdjęcie odbiera mowę. Tak wygląda grób Leona Niemczyka tuż przed 13 rocznicą śmierci Źródło: youtube.com/ pok6studio

Gwiazdor Ranczo, Leon Niemczyk, był prawdziwą ikoną polskiego kina i serialu. Artysta, który zmarł przed trzynastoma laty, został pochowany na Cmentarzu Starym w Łodzi, gdzie najwierniejsi fani jego talentu regularnie przychodzą składać mu hołd. To, jak wygląda nagrobek artysty, odbiera dech w piersiach.

Gwiazdor Ranczo, Leon Niemczyk przez lata swojej kariery cieszył się wielką popularnością, występując w różnorakich filmach, serialach i będąc uosobieniem dobrego humoru i przedwojennej elegancji. Aktor, który był prawdziwym amantem polskiego kina, zmarł 29 listopada 2006 w Łodzi i został pochowany na tamtejszym Cmentarzu Starym. To, jak wygląda nagrobek artysty na 5 dni przed kolejną rocznicą jego śmierci, zasmuci każdego.

Aktor z Ranczo spoczywa w Łodzi. Przygnębiający wygląd grobu Niemczyka

Nagrobek artysty jest charakterystyczny z wielu powodów. Przede wszystkim wyróżnia się jego kolor, który w przeszłości był biały, ale teraz zaczyna przybierać brązowawą barwę. Na płycie nagrobnej zawsze znajduje się trochę kwiatów, ale jest ich dość mało, co może sugerować, że grób artysty jest opustoszały, a młodsze pokolenie widzów nie odwiedza aktora.

Nagrobek jest bardzo mały i skromny. Oprócz imienia i nazwiska artysty znajduje się tam informacja o tym, że był aktorem oraz data jego urodzenia i śmierci.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Niemczyk zapomniany?

Mimo że Leon Niemczyk zagrał w niezliczonej ilości filmów i seriali, to jego nagrobek wydaje się nie być tym najczęściej odwiedzanym na łódzkiej nekropolii. Widok zaniedbanego z lekka nagrobku może smucić, szczególnie że aktor dzięki swojej pracy przyczynił się do niesamowitego rozwoju krajowej kinematografii.

Dzisiaj grzeje: 1. Zmarła samotna i zapomniana. Była uwielbianą pogodynką TVP

2. Widzowie TVP czekali na jej występ cały dzień. Reprezentantka Polski rozsadziła Eurowizję, nagranie w sieci

Jedyne co cieszy, to drobna ilość kwiatów i zniczy, które znajdują się na grobie. Oznacza to, że Leon Niemczyk ma nadal fanów, którzy nie są w stanie zapomnieć o jego niesamowitych kreacjach i pracy zawodowej, która trwała prawie 60 lat.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Genialnie prosty przepis na pyszne pieczone ziemniaki, takich jeszcze nigdy nie jadłeś. Sekretem jest popularna przyprawa, wszystko zmienia
  2. Mimo wielu ostrzeżeń bez rękawiczek dotknęła ciężko chorego kota. Nikt nie mógł przewidzieć, jak to się skończy
  3. Tak wyglądają rodzice Viki Gabor i jej siostra. Mamy ich zdjęcia
  4. Jarosław Kaczyński nie wiedział, że jest filmowany. Kontrowersyjne nagranie z Sejmu
  5. Masz jeszcze tylko 6 dni! Potem 300 zł PRZEPADNIE na dobre

źródło: Wikipedia

Następny artykuł