Cezary Żak opowiedział jak "bił Fronczewskiego po mordzie". Zaskakujący epizod z życia gwiazdora Rancza

Cezary Żak opowiedział jak "bił Fronczewskiego po mordzie". Zaskakujący epizod z życia gwiazdora Rancza Źródło: YouTube/radiosud.pl

"Ranczo" udowodniło, że Cezary Żak to świetny aktor, jednak początki kariery w świecie filmu nie były proste. Aktor wspomniał niedawno przed kamerami o zaskakującym epizodzie, o którym z pewnością wielu jego fanów nie miało pojęcia.

"Ranczo" i "Miodowe lata" to kultowe seriale, w których główne role grał Cezary Żak. Rola Karola Krawczyka zapewniła mu wielką popularność, hit Telewizji Polskiej natomiast ugruntował pozycję świetnego aktora. W podwójnej roli braci bliźniaków - księdza i wójta - Żak udowodnił swój kunszt aktorski. Początki kariery jednak wcale nie były takie proste. Aktor przyznał się przed kamerami do zaskakującego epizodu - pobił Piotra Fronczewskiego.

"Ranczo" to nie wszystko. Dawniej Żak był skinem

O tym niewiarygodnym epizodzie Cezary Żak opowiedział w jednym z odcinków drugiego sezonu programu Kuby Wojewódzkiego. Jak to zwykle bywa w przypadku początkującego aktora filmowego, Żak występował w wielu filmowych epizodach. Wojewódzki przypominał mu takie kreacje, jak "facet zabity w garażu" czy "taksówkarz wiozący Koreańczyków". Żak zatrzymał się na dłużej na wspomnieniu swojej roli skinheada. Przyznał, że tego epizodu nigdy nie zapomni, ponieważ przypadło mu w udziale pobicie samego Piotra Fronczewskiego. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Najbardziej mi się podobało, że lałem po mordzie Fronczewskiego. Wyrzucałem go z pociągu - śmiał się Cezary Żak.

Kuba Wojewódzki żartował, że do nagrania sceny potrzebnych było kilka dubli, jednak z pewnością do tej pory ta jedna scena wspominana jest przez aktora podczas analizowania całej swojej wieloletniej kariery. 

Od skina, przez motorniczego, do księdza

Cała historia miała miejsce na planie filmu "Obcy musi fruwać" w reżyserii Wiesława Saniewskiego z 1993 roku. Obraz opowiada o twórcy teatralnym, który próbuje wystawić w Niemczech sztukę. Gwiazdą filmu był właśnie Piotr Fronczewski, w obsadzie znaleźli się także m.in. Ewa Błaszczyk, Henryk Niebudek a także - co ciekawe - Katarzyna Żak, żona Cezarego.

Pięć lat później Żak dostał rolę w "Miodowych latach", gdzie wcielił się w motorniczego Karola Krawczyka, co przyniosło mu ogólnopolską sławę. Stworzył tam niezapomniany duet z Arturem Barcisiem. Serial emitowany był w Polsacie do 2003 roku. Żak uniknął jednak zaszufladkowania w jednej kultowej roli. Już trzy lata później dostał szansę od TVP. "Ranczo" okazało się prawdziwym hitem, a aktor popisał się podwójną rolą. Jak sam przyznał, największym wyzwaniem było dla niego odpowiednie zniuansowanie obu postaci, które grał - spokojnego księdza i porywczego wójta. Udało się - za tę rolę nominowany był do Telekamer, a dziś kochają go miliony Polaków. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie uwierzycie, jak mieszka Beata Szydło! Była szefowa rządu ukryła swój spektakularny dom w małej miejscowości. Wiemy, gdzie!
  2. Gwiazda TVN OFIARĄ PRZEMOCY DOMOWEJ! Opublikowała drastyczne wideo ze swoim partnerem. Nikt nie miał pojęcia o jej dramacie
  3. Ponad tysiąc interwencji strażaków, straty są kolosalne. TVN podał fatalny bilans nocnych nawałnic
  4. Dramatyczne wyznanie Doroty Szelągowskiej. Wyjawiła smutne kulisy opieki nad pierwszym dzieckiem
  5. Artystka wywołała ogrom emocji w Opolu. Oburzyła wielu sposobem upamiętnienia tragicznie zmarłego Wodeckiego
  6. Kobieta w panice postawiła służby na nogi, bała się wsiąść do samochodu. Powód? Ręce opadają
     

Źródło: Kuba Wojewódzki, Hobby.pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News