Franciszek Pieczka miał młodszą żonę, ale zmarła na ciężką chorobę. Przeżył dramat

Franciszek Pieczka miał młodszą żonę, ale zmarła na ciężką chorobę. Przeżył dramat Źródło: youtube.com/Romek Anusiewicz

Gwiazda serialu "Ranczo" na starość przeżyła prawdziwy koszmar. Ukochana żona od lat miała problemy zdrowotne, nie dała im rady. Najlepsi lekarze nie potrafili pomóc, aktor wspominał ją z rozrzewnieniem.

"Ranczo" nadało jego życiu barw. Udziałem w serialu tak naprawdę spełnił ostatnią i ważną prośbę zmarłej małżonki. Aktor czule wypowiadał się o niej, nie mógł pogodzić się z jej odejściem.

Gwiazda serialu "Ranczo" w poruszający sposób wypowiedziała się o swojej żonie

91-letni Franciszek Pieczka od pracy na planie kochał bardziej tylko swoją żonę. Z Henryką Pieczką przeżyli niemal 50 lat. To nie była tylko partnerka, gospodyni i mama ich dzieci, ale też najlepsza przyjaciółka. Aktor serialu "Ranczo" przyrzekł jej kiedyś, że rozłączy ich tylko śmierć - los chciał, że rzeczywiście tak się stało. Jego życie załamało się w 2004 roku.

Po długiej i ciężkiej chorobie Henryka odeszła w 2004 roku w wieku 72 lat. Aktor długo nie mógł się z tym pogodzić. Żona przed odejściem namawiała go, aby jeśli umrze, nie rozpaczał po niej i starał się jakoś ułożyć swoje życie, czymś się zająć, aby żałoba nie trwała w nieskończoność.

- Na każdym kroku widzę jej rękę. Że tutaj to zrobiła, że tu coś położyła. (...) To ja miałem umrzeć pierwszy - mówił zrozpaczony Franciszek Pieczka.

Wszyscy są zachwyceni formą 91-letniego aktora, spełnił prośbę żony

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Rzeczywiście, w 2007 roku rzucił się w wir pracy. To wtedy pojawił się po raz pierwszy na planie serialu "Ranczo" jako Stanisław Japycz i przez 9 kolejnych lat rozbawiał widzów swoimi rozmowami na kultowej ławeczce. Chętnie spotyka się z fanami, chodzi na branżowe bankiety. Kiedy odbierał Nagrodę Specjalną za dorobek życia na Gali Stowarzyszenia Filmowców Polskich, wszyscy zazdrościli mu formy i krzepy.

Dzisiaj grzeje: 1. Syn brutalnie gwałcił matkę. Zgotował jej piekło, nie czuje się winny
2. Piotr Polk zalewa się łzami. Ujawniono niewyobrażalnie posępne kulisy małżeństwa

- Dziadek dobrze radzi sobie z nowymi technologiami. Korzysta z komputera, ze smartfona i szybko się uczy. Kiedyś zachwycił się aplikacją Google Earth. Dzięki niej można sobie popatrzeć na cały świat. Dziadek tą drogą zagląda do swojej rodzinnej wsi Godowo na Górnym Śląsku i na cmentarz, gdzie leżą jego rodzice - mówi wnuk Pieczki, Adrian.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Seniorzy masowo oddawani do szpitali na Boże Narodzenie. Ruszyła akcja "Wspólne święta"
  2. Nie żyje były polski piłkarz. Zdobywał pierwsze tytuły mistrzowskie w historii legendarnego klubu
  3. Nie żyje 14-letnia gwiazda. Chłopiec zagrał w słynnym serialu
  4. Sytuacja wygląda bardzo groźnie. Ogromna awaria w centrum Polski
  5. Przełomowe informacje, Agnieszka Woźniak Starak przerywa milczenie. Zrobiła relacje na żywo

Źródło: Pomponik

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News