"Ranczo" - dramat gwiazd
Screen "Ranczo" TVP
Monika Majko - 1 Grudnia 2020

Jest afera, gwiazdy "Rancza" przeżywają dramat. Zostali bez prawie żadnych pieniędzy

"Ranczo" już od 16 grudnia będzie w całości dostępne na platformie Netflix, informacje o udostępnieniu serialu w sieci ucieszyły fanów produkcji. Okazuje się jednak, że radosne wiadomości mają jednak swoje drugie dno, gwiazdy serialu czują się oszukane przez amerykański portal streamingowy.

"Ranczo" to jeden z ulubionych seriali Polaków, którzy z wielkim smutkiem przyjęli informacje o jego zakończeniu. Teraz serca widzów znów wypełniła radość, ponieważ serial już niedługo w całości zostanie udostępniony na platformie Netflix. Gwiazdy produkcji nie są jednak zadowolone z tego wydarzenia.

"Ranczo" będzie dostępne na Netflixie od 16 grudnia 2020 roku

Gdy tylko w sieci pojawiły się doniesienia, że serial "Ranczo" trafi na międzynarodową platformę VOD Netflix, fani wstrzymali oddech z ekscytacji. Informację na swoim Instagramie potwierdziła aktorka Katarzyna Żak, która w popularnej produkcji wcieliła się w rolę Solejukowej. 

- O Matko Boska! Jeszcze "Rancza" na Netflixie nie było! Kto nie widział, ten ma kolejną szansę już od grudnia - napisała aktorka, udostępniając zdjęcie z planu produkcji.

Zacznie się już dzisiaj o 22:00. Zagrożenie potwierdzone przez IMGW, dotyczy 2 województwZacznie się już dzisiaj o 22:00. Zagrożenie potwierdzone przez IMGW, dotyczy 2 województwCzytaj dalej

Wielbiciele popularnego serialu Telewizji Polskiej nie mogą się doczekać, kiedy znów będą mogli przypomnieć sobie przezabawne perypetie mieszkańców Wilkowyj. Jednak jak donosi "Super Express", ich entuzjazmu nie podzielają jednak gwiazdy produkcji. Według dziennikarzy emisja serialu na Netflixie nie będzie wiązała się z wysokimi zarobkami dla osób zaangażowanych w jego produkcję. Jerzy Niemczuk, scenarzysta pierwszych sezonów serialu, rozpoczął dyskusję na ten temat na swoim Facebooku

- Na wiadomość o umieszczeniu „Rancza”(kultura.gazeta.pl) na platformie Netflix zareagowałem z mieszanymi uczuciami, bo mój udział w tym projekcie został niezauważony. [...] Pierwsze sześć sezonów współtworzyłem z Robertem Brutterem (Andrzejem Grembowiczem). Dopóki Andrzej zajmował się „Rodziną zastępczą”, mój wkład był nawet większy. Po szóstej transzy, kiedy osiągnęliśmy bezapelacyjny sukces, rozstałem się z tym projektem na własną prośbę. Pozostaje mi nadzieja, że Netflix nie pominie mnie przy podziale tantiem - napisał Jerzy Niemczyk.

Dalsza część tekstu pod galerią:

Pilnie strzeżona tajemnica wyszła na jaw. Lech Wałęsa ma 8 dzieci, wiemy co dziś robiąPilnie strzeżona tajemnica wyszła na jaw. Lech Wałęsa ma 8 dzieci, wiemy co dziś robiąCzytaj dalej

Gwiazdy "Rancza" nie zarobią na emisji serialu przez Netflix'a

Pod wpisem scenarzysty pojawiło się wiele komentarzy, w tym kilka od gwiazd zaangażowanych w produkcję serialu. Głos w tej sprawie zabrała m.in. Anna Jurksztowicz, która wykonuje piosenkę z czołówki produkcji pt. "To tylko sny".

- Niestety, Netflix płaci tantiemy tyle, co platformy streamingowe, czyli prawie nic - wskazała wokalistka.

Swój komentarz pozostawiła również Beata Barciś, montażystka filmowa. Według niej są znikome szanse, by ktokolwiek dostał wynagrodzenie od amerykańskiej firmy zarządzającej międzynarodową platformą VOD.

- Oni nie płacą tantiem. Mówią, że nadają ze Stanów i to ich nie dotyczy- dodała montażystka

Teksty wybrane dla Ciebie:

W dyskusji udział wziął również Bogdan Kalus czyli serialowy Hadziuk. Aktor nie rozumie, dlaczego ktoś mógł podjąć decyzję o emisji serialu i nie zabezpieczyć finansowo osób, które go tworzyły. Aktor ujawnił również, że nawet nie wszystkie krajowe stacje płacą aktorom wysokie kwoty za odtworzenia produkcji z ich udziałem.

- Nie rozumiem, kto podjął decyzję o emisji Rancza bez płacenia nam tantiem. Jestem ciekaw, czy Amerykanie również nie płacą tantiem swoim aktorom, angielskim czy skandynawskim. Są polskie stacje telewizyjne, które płacą nam tak śmieszne tantiemy, że to, czy dostaniemy dodatkowe 50 gr czy 1 zł za powtórkę, nie ma dla mnie większego znaczenia - wyraził swoje oburzenie Bogdan Kalus.

Zobacz także w naszych serwisach:

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Jastrząb Post

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News