Pojawiła się szokująca informacja. Wystrzelono została rakieta balistyczna i wiele wskazuje na to, że wojna może wybuchnąć w każdej chwili.

Według informacji południowokoreańskich mediów, reżim Kim Dzong Una po raz kolejny wystrzelił rakietę balistyczną. Wcześniej dziś media japońskie i południowokoreańskie informowały o odebraniu niepokojących sygnałów radiowych, które mówiły o testach balistycznych.

ZOBACZ TAKŻE: Korea Północna wystrzeliła rakietę w stronę Japonii

Według najnowszych doniesień, zapowiedzi Pjongjangu spełniły się wcześniej, niż ktokolwiek się spodziewał. Najgorsze jest to, że rakieta jest wciąż w powietrzu, nie wiadomo więc, w co jest wycelowana i gdzie wyląduje.

Korea gotowa do wojny

Wielokrotne zapowiedzi gotowości militarnej Komunistycznego reżimu Korei Północnej spędzają sen z powiek wielu przywódcom państwowym. Po wtorkowych ostrzeżeniach o niepokojących sygnałach radiowych, przechwyconych przez japońskie wojsko, USA poinformowało o gotowości do wojny z Koreą.

ZOBACZ TAKŻE: To już WOJNA! Korea Północna wykradła tajne plany wojskowe przeciwników

W mediach wciąż jest niewiele informacji o obecnym wystrzeleniu pocisku balistycznego. Wiadomo jedynie, że najprawdopodobniej wystrzelono go z południa Pjongjangu i leciał w kierunku wschodnim, to znaczy w stronę Japonii.

To kolejna próba balistyczna Korei Północnej w ostatnim czasie. Za każdym razem reżim jest krytykowany za prowokowanie, a USA grozi interwencją militarną.

Poprzednim razem rakieta balistyczna wystrzelona w kierunku Japonii przeleciała nad tym państwem i wpadła do morza tuż przy wybrzeżu. Stany zjednoczone ostrzegły wówczas, że jeśli Korea zaszkodzi Japonii – interwencja militarna będzie pewna.

AKTUALIZACJA: Rakieta osiągnęła już swój cel. Okazuje się, że nie uderzyła jednak w Japonię, przez co widmo wojny zniknęło z horyzontu. Pocisk wpadł do morza, dzieląc los innych rakiet, które Korea Północna wystrzeliła w kierunku Japonii.

fot. twitter.com
rakieta
fot. screenshot/bbc.com

Niewiarygodne bogactwo, w jakim żyje Kim Dzong Un [ZDJĘCIA]


Tego świat nie widział! Unikalne zdjęcia Korei Północnej

...

Zobacz również