Rakieta wystrzelona. Było krok od wojny, uderzyła w...

Rakieta wystrzelona. Było krok od wojny, uderzyła w...

Pojawiła się szokująca informacja. Wystrzelono została rakieta balistyczna i wiele wskazuje na to, że wojna może wybuchnąć w każdej chwili.

Według informacji południowokoreańskich mediów, reżim Kim Dzong Una po raz kolejny wystrzelił rakietę balistyczną. Wcześniej dziś media japońskie i południowokoreańskie informowały o odebraniu niepokojących sygnałów radiowych, które mówiły o testach balistycznych. ZOBACZ TAKŻE: Korea Północna wystrzeliła rakietę w stronę Japonii Według najnowszych doniesień, zapowiedzi Pjongjangu spełniły się wcześniej, niż ktokolwiek się spodziewał. Najgorsze jest to, że rakieta jest wciąż w powietrzu, nie wiadomo więc, w co jest wycelowana i gdzie wyląduje.

Korea gotowa do wojny

Wielokrotne zapowiedzi gotowości militarnej Komunistycznego reżimu Korei Północnej spędzają sen z powiek wielu przywódcom państwowym. Po wtorkowych ostrzeżeniach o niepokojących sygnałach radiowych, przechwyconych przez japońskie wojsko, USA poinformowało o gotowości do wojny z Koreą. ZOBACZ TAKŻE: To już WOJNA! Korea Północna wykradła tajne plany wojskowe przeciwników W mediach wciąż jest niewiele informacji o obecnym wystrzeleniu pocisku balistycznego. Wiadomo jedynie, że najprawdopodobniej wystrzelono go z południa Pjongjangu i leciał w kierunku wschodnim, to znaczy w stronę Japonii. To kolejna próba balistyczna Korei Północnej w ostatnim czasie. Za każdym razem reżim jest krytykowany za prowokowanie, a USA grozi interwencją militarną. Poprzednim razem rakieta balistyczna wystrzelona w kierunku Japonii przeleciała nad tym państwem i wpadła do morza tuż przy wybrzeżu. Stany zjednoczone ostrzegły wówczas, że jeśli Korea zaszkodzi Japonii - interwencja militarna będzie pewna. AKTUALIZACJA: Rakieta osiągnęła już swój cel. Okazuje się, że nie uderzyła jednak w Japonię, przez co widmo wojny zniknęło z horyzontu. Pocisk wpadł do morza, dzieląc los innych rakiet, które Korea Północna wystrzeliła w kierunku Japonii. fot. twitter.com rakieta fot. screenshot/bbc.com
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News