Twoje ciało ostrzega Cię przed rakiem piersi. Oto kilka niepozornych objawów, których nigdy nie powinnaś lekceważyć

Twoje ciało ostrzega Cię przed rakiem piersi. Oto kilka niepozornych objawów, których nigdy nie powinnaś lekceważyć Źródło: Pixabay/Ljerka Glavanic-Heise

Rak piersi potrafi objawiać się w bardzo wczesnym stadium. Gdy choroba nie jest jeszcze zaawansowana, wówczas istnieje duża szansa na jej wyleczenie. Jedynym ratunkiem jest więc znać te niepozorne objawy świadczące o rosnącym w naszym organizmie guzie. Następnie trzeba wykonywać regularne samobadanie.

Rak piersi oznacza bardzo poważne kłopoty. Jeśli wykryliśmy pierwsze zmiany w budowie piersi późno - tym dla nas gorzej. Przez cały ten czas, kiedy bagatelizowaliśmy wygląd naszych piersi, a także inne objawy, które towarzyszą chorobie, mogliśmy przeoczyć pierwsze stadia raka. Przez cały ten czas szansa na wyzdrowienie z każdym miesiącem dramatycznie malała, aby ostatecznie spaść niemal do zera.

Aby uchronić się przed takim ewentualnym scenariuszem naszej przyszłości, należy wiedzieć, w jaki sposób badać swoje piersi. Należy to robić regularnie - najlepiej raz w miesiącu.

Rak piersi to jeszcze nie wyrok. Naucz się rozpoznawać objawy i wykryj je u siebie wcześnie

Po pierwsze - asymetria. Jeśli twoje piersi od zawsze różniły się od siebie wielkością i objętością - nie ma powodu do obaw. O wiele gorzej jest, gdy nagle z dnia na dzień zauważysz niepokojące zmiany w ich wyglądzie, np. wtedy, gdy jedna pierś z tygodnia na tydzień będzie robiła się wyraźnie mniejsza/większa od drugiej.

Po drugie - znamiona. Jeśli na twoich piersiach pojawiają się dziwne uwypuklenia, rozstępy, zmarszczki, obszar twardej skóry, a także dziwne zaczerwienienia - nie zwlekaj i zgłoś się do specjalisty, który potwierdzi, czy zmiana jest niepokojąca.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Po trzecie - nie bagatelizuj sutków. Niektóre kobiety myślą, że sutki nie są ważna, a ich rozmiar, wielkość czy zmiany zachodzące w ich strukturze nie są istotne. To wielki błąd, ponieważ w obrębie sutków także może rosnąć guz.

Pamiętaj - nie ma sensu panikować. Gdy znajdziesz coś niepokojącego, po prostu zapisz się do lekarza. Dopiero specjalista jest w stanie stwierdzić z całą pewnością czy masz do czynienia z nowotworem, czy nie.

Kobiety często zastanawiają się, kiedy powinny badań swoje piersi. Eksperci zazwyczaj polecają kobietom badać swoje piersi tuż po zakończeniu cyklu miesiączkowego.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Słynna polska gwiazda chciała popełnić samobójstwo. Najnowsze informacje są szokujące, fani martwią się o jej życie
  2. Córka Eleni została zamordowana w przerażający sposób. Po 25 latach gwiazda ma ważną wiadomość do jej mordercy
  3. Tajemnicze zaginięcie Kingi. Zniknęła zostawiając małe dziecko, 3 dni później jej mąż już nie żył
  4. Policja przez ostatnie dni szukała 2-latka. Niestety, finał jest tak tragiczny jak w przypadku Dawidka Żukowskiego
  5. Mąż zostawił ją dla młodszej. Zemsta żony jest po prostu genialna, popłaczecie się ze śmiechu
  6. Nagła, niespodziewana wiadomość wstrząsnęła fanami. Nie żyje gwiazda serialu "Przyjaciółki"

Źródło: Newsner

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News