Rak zabiera wzrok i życie 3-letniego Leonka. Liczy się każdy dzień i złotówka

Rak zabiera wzrok i życie 3-letniego Leonka. Liczy się każdy dzień i złotówka Źródło: archiwum prywatne

Rak odbiera mu siły do życia, choć mały Leonek stara się nie poddawać. Rodzice są zdruzgotani losem małego synka, ale jednocześnie mają nadzieję, że wszystko jeszcze skończy się dobrze. Każda złotówka ma znaczenie.

Rak to bezwzględna choroba, która może dopaść każdego. Najtrudniej jednak obserwować jej rozwój, gdy mowa o małym, bezbronnym dziecku, nie będącym nawet świadomym co go spotkało. Sytuację utrudnia fakt, że niestety wciąż nie znaleziono skutecznego leku na każdy typ nowotworu, dlatego też jeden może być zupełnie nieuleczalny, a drugi, choć pozostawia jeszcze cień nadziei, wymaga kosztownej terapii, na którą niewielu stać. Dla małego Leonka na szczęście istnieje szansa na powrót do zdrowia, ale na drodze do szczęścia stoi mu ogromna suma pieniędzy, którą należy zebrać. 

Rak wykańcza Leonka. Liczy się każdy dzień i każda złotówka 

3-letni Leonard Ociepka zachorował na siatkówczaka. W ubiegłym roku chłopiec został poddany leczeniu, które choć zaczęło przynosić rezultaty, ostatecznie nie pomogło pozbyć się choroby. Rak okazał się twardym i podstępnym zawodnikiem, a walce wciąż bierze górę. Rodzice 3-latka i oczywiście sam mały pacjent, nie dają za wygraną, jednak proces leczenia jest niezwykle skomplikowany. Choroba odbiera życie Leonkowi, a jego jedyną szansą jest kosztowna terapia w USA, na którą rodzicom zabrakło już pieniędzy. Na stronie Siepomaga.pl została utworzona zbiórka, do końca której brakuje jeszcze ponad 500 tys zł. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

- Wszystkie badania muszą odbywać się z dokładnością co do godziny, bo ta kolejna sekunda może być krytyczną. Przerzuty siatkówczaka są nieuleczalne, nie ma na nie żadnych terapii, są po prostu śmiertelne! Dlatego cały czas musimy trzymać rękę na pulsie i dmuchać na zimne. Nie możemy opuścić żadnej wizyty kontrolnej - czytamy w opisie zbiórki. 

Dzisiaj grzeje: 1. W piątek na kontach emerytów pojawi się więcej pieniędzy. Wiadomo ile

2. Wracając z toalety, usłyszał, jak dziewczyna rozmawia przez telefon. Natychmiast opuścił budynek

Rodzice nie pozostawili złudzeń, że dla Leonka liczy się nie tylko każda złotówka, ale przede wszystkim każda godzina. Dni są dla nich wielką niepewnością, czy za moment nie stracą ukochanego synka, a brak funduszy na leczenie tylko zaostrza strach. Poniżej zamieszczamy link do zbiórki, gdzie każdy może wpłacić choć symboliczną sumę, która dla 3-latka może być zbawienna. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ciężarnej dwukrotnie odmówiono przyjęcia do szpitala. Kiedy dziecko przyszło na świat było już za późno
  2. Smutna wiadomość. Zmarł jeden z najbardziej utytułowanych polskich piłkarzy w historii
  3. Źle przygotowane mogą działać jak trucizna. Lepiej nie ryzykować, lekarze ostrzegają
  4. Polityk PiS w stanie krytycznym w szpitalu. Wyborcy masowo modlą się w kościołach, by przeżyła
  5. Potrafisz znaleźć wszystkie tygrysy na zdjęciu? 90% osobom nie udaje się, szybko się poddają
  6. Przez tydzień piła wodę po ogórkach kiszonych. Osłupiała już 2 dnia widząc spektakularne efekty

Źródło: siepomaga

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News